Jak wybrać idealne ciasto na wesele? Kilka prostych porad

idealne ciasto na wesele
Czym najlepiej kierować się, wybierając ciasta na wesele? Poznaj kilka wskazówek.

Wybór ciasta na wesele to wbrew pozorom trudna decyzja, w trakcie której musimy zwrócić uwagę na wiele kwestii, takich jak smak, wygląd i trwałość wypieku. Stawiając na zróżnicowanie, mamy większą szansę zadowolić wszystkich gości wesela.

Jeśli interesuje Cię temat ciast na wesele, przeczytaj również: https://lovelywedding.pl/ciasta-na-wesele

Przy wyborze jedzenia, które zostanie podane w trakcie ważnej uroczystości, kierujemy się nie tylko jego smakiem, ale także estetycznym wyglądem. Tak samo jest w przypadku wybierania ciasta na wesele. Ogromny wybór słodkich deserów, obecnych aktualnie na rynku, co prawda daje parom młodym szersze pole manewru i pozwala zaspokoić nawet najbardziej wymagające smaki, ale może także sprawić, że zgubią się one w gąszczu możliwości. Wybierając ciasta weselne, trzeba podjąć szereg decyzji, dotyczących jego smaku i wyglądu, co stanowi nie lada wyzwanie. Jak więc zdecydować, które ciasto na wesele będzie idealne i zaspokoi wszystkie potrzeby pary młodej i gości? 

Ciasta na wesele – wybór smaku

Najważniejszą cechą ciasta weselnego jest oczywiście jego smak. Najlepiej jest więc zdecydować się na kilka rodzajów smaków, by każdy z gości mógł zjeść coś, co naprawdę lubi. Warto zdecydować się na klasyczny rodzaj ciasta weselnego, na przykład sernik czy ciasto czekoladowe. Oczywiście ciekawe, nowoczesne pomysły na ciasto weselne również mogą się sprawdzić. Zazwyczaj jednak goście są bardzo zróżnicowaną grupą – są wśród nich osoby młodsze, które z ciekawością spróbują innowacji, ale także i starsze, które sięgną po klasyczne ciasto na wesele. Warto więc podać im różne propozycje, by każdy był zadowolony – przecież zależy nam na ich samopoczuciu. Podobnym kryterium kierować się możemy przy wyborze smaku oraz poziomie słodkości ciasta weselnego – najlepiej postawić na zróżnicowanie i wybrać wypieki mniej słodkie, jak i takie, które odznaczać się będą bardziej wyrazistą słodyczą. Zbyt słodkie ciasto może się jednak nie do końca komponować z napojami alkoholowymi, które goście będą spożywać (o ile, oczywiście, podamy je na naszym weselu). 

Pamiętajmy też o gościach na diecie wegańskiej! Jeżeli wiemy, że ktoś spośród naszych bliskich nie je określonych produktów, to warto zamówić choć jedno wegańskie ciasto na wesele, by oni także mieli możliwość cieszenia się słodkim wypiekiem. 

Więcej na temat organizacji wesela znajdziesz na: Lovely Wedding

Ciasta weselne – wygląd

Ciasto weselne nie powinno tylko dobrze smakować – musi też odpowiednio się prezentować na paterach! Goście najpierw je zobaczą, a dopiero potem spróbują. Ciasto weselne powinno też Pamiętajmy też, że jest to wypiek, który będzie stał na stole bez przykrycia przez dłuższy czas, musi więc zachować równie trwałość i miękkość – nikt nie skusi się na zaschnięty lub zgnieciony kawałek ciasta. Odradza się więc ciasta z kremami i szybko psujące się masy – zwłaszcza latem może okazać się, że wspaniały deser zmienił się w niestrawną papkę, która nie nadaje się do podania. Decydując się na ciasto, weźmy też pod uwagę możliwość jego transportu – zależy nam przecież na tym, by dojechało ono bez szwanku na salę. Im łatwiejsze będzie ono w krojeniu, tym lepiej – minimalizujemy tym samym możliwość uszkodzenia ciasta weselnego i zepsucia jego wyglądu. Ciasta na wesele powinny wyglądać estetycznie, schludnie i smakowicie oraz zostać odpowiednio przyozdobione, by oddawały charakter tego uroczystego dnia. Warto zapytać cukiernię, jakie oferuje ona możliwości przyozdobienia swoich wypieków. Efektowne ozdoby lub nietypowy wygląd ciasta weselnego z pewnością zostanie dostrzeżony i zapamiętany przez wszystkich świętujących.

Ciasta na wesele – ile zamówić? 

Odpowiedź na to pytanie brzmi: zależy, jak wiele gości obecnych będzie na imprezie. W takim wypadku należy oszacować liczbę gości i przyjąć założenie na temat tego, ile kawałków ciasta weselnego średnio każdy z nich. Jeżeli zamawiamy ciasta na wesele w cukierni, to warto poradzić się osób doświadczonych w tej kwestii, które mogą udzielić nam wskazówek na temat tego, ile wypieków powinniśmy zamówić na naszą imprezę.  

Ciasto weselne powinno więc spełniać wiele różnych założeń – być zróżnicowane, estetyczne i wytrzymałe, tak by każdy z gości chętnie go skosztował. Należy zadbać też o jego wizualny aspekt oraz o kwestie związane z transportem tak dużej ilości wypieków. Jeśli zdecydujemy się więc na kilka różnych rodzajów ciasta na wesele, to możemy spokojnie oczekiwać, że wszyscy obecni goście z pewnością znajdą wśród nich coś dla siebie, a samo ciasto wytrzyma na stole do białego rana, gdy ostatni świętujący zejdą z parkietu. 

/ materiał zewnętrzny/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.