Indywidualny projekt ogrodu – jak wygląda w praktyce?

Indywidualny projekt ogrodu
Ogród może stanowić naszą małą oazę, w której schronimy się od chaosu dnia codziennego, oddając się chwili relaksu. To doskonałe miejsce do odpoczynku, jak i pracy czy spotkań towarzyskich. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał ukryty w naszej przydomowej przestrzeni, trzeba ją dobrze zagospodarować. Na szczęście z pomocą przychodzą projektanci ogrodów, którzy oferują stworzenie indywidualnego projektu ogrodu. Jak ta usługa wygląda w praktyce?

Dlaczego projektowanie ogrodu warto powierzyć specjaliście?

Projektowanie ogrodów to swego rodzaju sztuka – wymaga ona niemałej kreatywności, a także wiedzy dotyczącej tworzenia funkcjonalnej przestrzeni czy odpowiedniego doboru roślinności. Jeśli pragniemy, aby przebywanie w naszym ogrodzie nas relaksowało, jak również koiło nasz zmysł estetyczny, warto skontaktować się z profesjonalistą w celu stworzenia indywidualnego projektu ogrodu.

Projektant ogrodów posiada doświadczenie oraz wiedzę, które umożliwią mu stworzenie wyjątkowej przestrzeni, która będzie spójna, funkcjonalna i dopasowana do naszych indywidualnych preferencji. Ponadto, specjalista będzie mógł dopasować rośliny ozdobne czy użytkowe do warunków w naszym ogrodzie i zapewni, że roślinność będzie się estetycznie prezentować przez cały rok, zachwycając nas nawet w zimowej porze.

Indywidualny projekt ogrodu – proces powstawania naszego ogrodu

Wybór projektanta ogrodów, z którym podejmiemy współpracę w celu stworzenia ogrodu naszych marzeń, powinien być oparty o trzy kryteria: doświadczenie, styl i komunikatywność. Jeśli zależy Ci na profesjonalnej realizacji indywidualnego projektu ogrodu, koniecznie zajrzyj na https://marzewska.pl/.

Cały proces tworzenia projektu ogrodu podzielony jest na kilka etapów. Każdy z nich wymaga od specjalisty przywiązania uwagi do szczegółów, kreatywności, jak i umiejętności planowania przestrzeni, a także prawdziwej pasji.

Nakreślanie obrazu ogrodu marzeń

Realizowanie naszego marzenia o pięknym ogrodzie jest niezwykle ekscytujące – nie można się więc dziwić, że nasza głowa przed spotkaniem może być pełna przeróżnych pomysłów. Istnieje jednak również możliwość, że zupełnie nie wiemy, czego oczekujemy. Właśnie tutaj powinien nas wesprzeć profesjonalny projektant – powinniśmy otrzymać dokument z pytaniami, które pomogą nam nakreślić obraz naszego przyszłego ogrodu. A podczas spotkania specjalista porozmawia z nami, aby dowiedzieć się o naszych inspiracjach, stylu życia, a także sposobie użytkowania ogrodu.

Tworzenie konceptu

Na kolejnym spotkaniu otrzymamy od projektanta propozycję koncepcji ogrodu stworzoną w oparciu o nasz preferowany styl aranżacji przestrzeni, jak i oczekiwania związane z roślinnością i zagospodarowaniem przestrzeni. Aby lepiej zwizualizować cały zarys, najlepiej, aby profesjonalista przedstawił wszystko w formie rzutu 2D, wizualizacji 3D, jak i mood-boardów.

Niezwykle istotne jest, aby projektant dokładnie przedstawił nam swoją propozycję – już na tym etapie powinniśmy zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz ogród.

Praca nad projektem

Po spotkaniu i przedstawieniu wizualizacji otrzymamy odrobinę czasu, aby wszystko przemyśleć. Wtedy też powinniśmy skontaktować się z projektantem telefonicznie bądź mailowo, przedstawiając mu wszelkie uwagi co do koncepcji – a on z kolei rozpocznie przygotowywanie ostatecznej wersji projektu. Jeśli pojawią się jeszcze pytania uzupełniające, specjalista z pewnością się z nami skontaktuje.

Komunikacja to podstawa

Podczas całego procesu, aby stworzyć odpowiedni indywidualny projekt ogrodu, niezbędna jest właściwa komunikacja. Profesjonalny projektant ogrodów powinien być otwarty na nasze sugestie oraz pytania. Doskonałym sposobem ułatwiającym współpracę jest wykorzystanie aplikacji, które dadzą nam dostęp do aktualnej dokumentacji – dzięki temu będziemy mogli przyglądać się postępom i w razie konieczności sugerować poprawki.

Finalny projekt ogrodu

W kolejnym etapie specjalista samodzielnie opracowuje profesjonalną dokumentację naszego projektu. Przygotowuje on rzut i dokumentację wykonawczą schematu oświetlenia, propozycje małej architektury, jak i plansze ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dekoracji.

Po ukończeniu tych prac, powinniśmy otrzymać projekt ogrodu gotowy do realizacji przez firmę wykonawczą.

Tworzenie wyjątkowego ogrodu

Kiedy otrzymamy indywidualny projekt ogrodu, możemy przekazać go firmie zajmującej się wcielaniem go w życie. Co ważne, profesjonalni projektanci prawdopodobnie będą chcieli uczestniczyć w pierwszym spotkaniu ze wspomnianą firmą.

Ponadto, projektant ogrodu, który pasjonuje się swą pracą, z pewnością nie zakończy współpracy w chwili przekazania Ci dokumentacji projektu – będzie on chciał szczerze pomóc w tworzeniu wyjątkowego ogrodu, dlatego przekaże Ci dodatkowo pewne wskazówki dotyczące m.in. dbania o roślinność.

Współpraca z profesjonalistą w celu stworzenia indywidualnego projektu ogrodu naszych marzeń może być czystą przyjemnością. Przekonaj się o tym sam!

/artykuł sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.