Chory z urojenia w Multikinie

Chory z urojenia w Multikinie

„Chory z urojenia” – jedna z najlepszych komedii Molière’a w Multikinie!

Ostatnią sztukę Moliera, a zarazem jedną z najlepszych jego komedii widzowie zobaczą 31 maja o godzinie 19.00 w wybranych kinach Multikino. Bilety dostępne są w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

Argana, zrzędliwego hipochondryka, otacza dwór skorumpowanych, wykorzystujących go lekarzy.
W życiu rodzinnym Argan jest ojcem-tyranem, który usiłuje zmusić córkę do małżeństwa, ignorując jej uczucia. Wstrętna macocha tylko podsyca konflikt. Dzięki wytrwałości i podstępom służącej, intencje poszczególnych postaci wychodzą na jaw.

Ostatnia sztuka Moliera jest jedną z jego najlepszych komedii.  Mieści w sobie wszystko, co genialne w jego twórczości. Ponadczasowa klasyka!

W 2022 roku przypada 400. rocznica urodzin mistrza komedii, Moliera. Jubileusz świętujemy prezentując najlepsze komedie jego autorstwa, wystawione w prestiżowym, cieszącym się długoletnią tradycją i estymą teatrze, w Komedii Francuskiej. Udział w tych obchodach mieć będzie Institut français de Pologne (Instytut Francuski w Polsce). W społeczeństwie pełnym przepychu
i powierzchowności, kurtyzana postanawia poświęcić wszystko dla miłości. XIX-wieczny Paryż to miejsce kontrastów: przepychu i powierzchowności, miłości i pożądania, życia i śmierci.

Spektakl Chory z urojenia w wykonaniu aktorów Komedii Francuskiej zagości na wielkim ekranie we wtorek 31 maja o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy.  

Dodatkowe informacje:

Autor: Molière

Czas trwania: 136 minut

Obsada:

aktorzy Komedii Francuskiej

Twórcy:

Claude Stratz (Director)

ZOBACZ ZWIASTUN: https://youtu.be/RJfVXrtVAmo

Pełny repertuar wydarzeń kulturalnych emitowanych w Multikinie dostępny jest na stronie https://multikino.pl/wydarzenia

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.