Bezpłatne zajęcia jogi z Aktywną Warszawą

W środę 1 marca 2023 roku ruszają bezpłatne zajęcia Vinyasa joga z Aktywną Warszawą. Jogę organizują też dzielnice – już można ćwiczyć za darmo w Wesołej na Ochocie i na Żoliborzu.

Joga dla początkujących

Vinyasa joga wywodzi się od hatha jogi, która składa się z łagodnych i umiarkowanych asan, idealnych nawet dla początkujących. Wolniejsze tempo niż w większości stylów jogi sprawia, że praktyka hatha jogi jest możliwa w przypadku osób w każdym wieku i na różnych poziomach sprawności fizycznej.

Podstawowymi elementami hatha jogi są asany i skupienie na oddechu. Vinyasa joga polega na przechodzeniu z jednego punktu do drugiego, przy jednoczesnym wspomaganiu się oddechem, który pełni rolę narzędzia.

Zajęcia organizowane przez Aktywną Warszawę (wraz z Palestrą Pływania) są przeznaczone dla osób, które dopiero chcą się zapoznać z jogą.

Szczegóły zapisów pojawią się na stronie Aktywnej Warszawy

Joga w dzielnicach

Bezpłatne zajęcia jogi organizują też stołeczne dzielnice. W sezonie wiosennym i jesiennym treningi są organizowane w salach sportowych – a w lecie przenoszą się do parków, na otwarty teren.

  • Wesoła. Joga w dzielnicy to projekt z budżetu obywatelskiego. Zajęcia trwają półtorej godziny. Od piątku 3 marca będą się odbywać o godz. 17.30 w sali treningowej przy ul. Jana Pawła II 13 – kolejne piątki w marcu, kwietniu i maju. Joga w tej formule powróci 1 września i treningi będą odbywać się co piątek do 8 grudnia. Natomiast w wakacje – od 1 czerwca do 26 sierpnia – joga w Wesołej będzie odbywać się na dworze, w siłowni plenerowej przy ul. Granicznej. Zajęcia – w czwartki o 18.00 i w soboty o 9.30.
  • Ochota. Sezon wiosenny startuje w poniedziałek 27 lutego i potrwa do 26 czerwca, a jesienny od 4 września do 11 grudnia. Godzinne zajęcia w LXIX LO przy ul. Skarżyńskiego 8 w poniedziałki o godz. 18.30. W wakacje termin treningów bez zmian, ale joga przeniesie się na dwór – do Parku Wielkopolskiego (wejście od ul. Filtrowej). Należy przyjść z własną matą, na zajęcia obowiązują zapisy – pod nr tel. 733 412 477 lub mailowo: zapisyochota@gmail.com.
  • Żoliborz. Zajęcia odbywają się w ramach dzielnicowego programu „Otwarte sale”. Zajęcia już się odbywają – w każdy piątek – zaplanowano je do 2 czerwca. Miejsce Społeczny Dom Kultury, ul. Słowackiego 19A, zajęcia trwają godzinę, zaczynają się o 18.30. Więcej informacji na dzielnicowej stronie sportowej.
  • Bemowo planuje zajęcia z jogi w plenerze od połowy maja do połowy września w Parku Górczewska oraz na Osiedlu Przyjaźń. Zajęcia planują też Śródmieście i Wola –ale trwają tu jeszcze procedury.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama