Atom String Quartet & Szczecin Philharmonic Wind Quartet – Koncert na Dziedzińcu Kultury

Jazz na Dziedzińcu Kultury! Sierpień na naszej scenie rozpoczną połączone siły Atom String Quartet i Szczecin Philharmonic Wind Quartet.
Zespołu Atom String Quartet nie trzeba przedstawiać miłośnikom jazzu! Ich inspirowane europejskim folklorem utwory przyniosły mu uznanie krytyków i słuchaczy. Współpracowali m.in. z Dorotą Miśkiewicz, Kayah, Urszulą Dudziak, Adamem Sztabą, Leszkiem Możdżerem i Motion Trio, a 6 sierpnia na Dziedzińcu Kultury wystąpią razem ze Szczecin Philharmonic Wind Quartet. Zespół zadebiutował wydaną w tym roku płytą „Kasprowicz Recomposed”, zawierający interpretacje pieśni Mieczysława Karłowicza – kompozytora i dyrygenta, przedstawiciela późnego romantyzmu. Nie bez przyczyny sięgamy po taki repertuar – w żadnej epoce wcześniej nie patrzono w niebo z takim rozmarzeniem!

Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązują wejściówki. Rejestracja rusza 2 sierpnia, o godz. 19.00.
https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/dziedziniec-kultury/wydarzenia/atom-string-quartet-szczecin-philharmonic-wind
 
Przed koncertem zachęcamy do zajrzenia do Kordegardy! Możecie w niej zobaczyć wystawę poświęconą słynnym plenerom w Osiekach, podczas których rodziła się polska sztuka konceptualna.
Jeśli nie będziecie mogli być z nami na żywo przed siedzibą Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przy ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, zapraszamy na bezpłatny streaming na naszym fanpage’u.
 
W kolejnych tygodniach na Dziedzińcu Kultury wystąpią:
  • 13 sierpnia – Urszula Dudziak
  • 20 sierpnia – zespół BOKKA w towarzystwie duetu Rysy i Michała Anioła
  • 27 sierpnia – laureaci konkursu Zaśpiewajmy.pl w towarzystwie gwiazd polskiej estrady: Krzysztofa Cugowskiego, Natalii Kukulskiej i Igora Herbuta.
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.