Żywa biblioteka w Muzeum Polin

Z okazji obchodzonego 21 marca Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, Muzeum POLIN zaprasza do Żywej Biblioteki – miejsca, w którym tradycyjne książki zastępowane są przez Żywe Książki. Zapraszamy do spotkania i rozmowy z osobami, które należą do grup dotkniętych uprzedzeniami i stereotypami.

19 marca 2017 (niedziela) – godz. 15:00-18:00

Żywa Biblioteka będzie otwarta w holu Muzeum przez trzy godziny; możesz ją odwiedzić w dogodnym dla Ciebie momencie. To przestrzeń do rozmów, wymiany opinii i doświadczeń, dzielenia się sobą. Czytelnicy Żywej Biblioteki mogą „wypożyczyć” Żywą Książkę, czyli porozmawiać z wybraną osobą w cztery oczy, w atmosferze otwartości i wzajemnej życzliwości.

Idea Żywej Biblioteki powstała w Danii w 2000 roku. Ma odzwierciedlać różnorodność społeczeństwa. Polega na rozmowie z osobą, która postrzegana jest przez pryzmat stereotypów, przez co często spotyka się z niechęcią innych ludzi, a czasem – z dyskryminacją. W roli Książek występują, na przykład, przedstawiciele mniejszości etnicznych, osoby homoseksualne, osoby z niepełnosprawnością, wyznawcy różnych religii i niewierzący, osoby o różnych kolorach skóry, itd. Podczas spotkania z Czytelnikiem, Książki opowiadają o sobie, odpowiadają na pytania, pozwalając w ten sposób innym ludziom zajrzeć do swojego świata. W ten sposób przypominają, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy, jakie mamy rodziny lub co robimy w życiu, wszyscy mamy takie same prawa. Celem wydarzenia jest edukacja na temat praw człowieka, przeciwdziałanie stereotypom i dyskryminacji.

Żywa Biblioteka jest organizowana w Muzeum POLIN przez uczestników kursu „Postawy wobec przemocy”.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy przyjść, przyłączyć się i porozmawiać.


19 marca 2017 (niedziela) – godz. 15.00-18.00
Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6

Wstęp wolny

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.