Zwiedzaj z dzieckiem Muzeum Narodowe w Warszawie

Zwiedzaj z dzieckiem

Muzeum Narodowe w Warszawie  dokłada starań by wychodzić naprzeciw potrzebom rodziców odwiedzających Muzeum z dziećmi.

Od 2022 roku na terenie Muzeum znajdują się dwie sale edukacyjne. Sala na poziomie -1, z której korzystają edukatorzy w czasie zajęć dla rodziców z małymi dziećmi, jest wyposażona we wszystkie sprzęty niezbędne do pielęgnacji i stymulacji rozwoju maluchów. Od 3 stycznia dostępna jest także nowa przestrzeń edukacyjna na parterze, obok Galerii Sztuki Średniowiecznej. Podczas wizyty w Muzeum z dzieckiem można tu znaleźć chwilę wytchnienia, porysować, pobawić się. Sala składa się z dwóch części. W małej szatni można zostawić okrycia wierzchnie oraz wózki. W drugiej części znajdują się zabawki i przybory do rysowania. Nowa przestrzeń edukacyjna dostępna będzie dla wszystkich chętnych gości w godzinach otwarcia MNW do połowy marca 2022.

Nowa przestrzeń edukacyjna w Muzeum


Oprócz przewijaków w toaletach na poziomie 2 i -1, do dyspozycji zwiedzających w Galerii Sztuki XIX Wieku jest pokój, w którym można w spokoju przebrać i nakarmić dziecko. Ta dostępna w ramach ekspozycji „przestrzeń wyciszenia” została przygotowana także z myślą o osobach w spektrum autyzmu. Na miejscu można skorzystać nie tylko z przewijaka czy podgrzewacza do butelek, lecz także ze słuchawek wygłuszających i zabawek sensorycznych.

Więcej o informacjach praktycznych przeczytacie na stronie internetowej

Wszystkim, którzy wybierają się do Muzeum z dziećmi, przypominamy o możliwości skorzystania z materiałów przygotowanych przez Dziecięcą Radę Muzealną, specjalne gremium współpracowników MNW w wieku 10–14 lat. Członkowie Rady wybrali najbardziej interesujące ich dzieła sztuki prezentowane w galeriach stałych Muzeum, w sumie ponad 50 obiektów. Opowiedzieli o nich własnymi słowami. W każdej galerii obiekty dobrane zostały według innego klucza. Tak powstały audioprzewodniki od dzieci dla dzieci.
Z myślą o najmłodszej publiczności Muzeum przygotowało także ścieżki zwiedzania, które rekomendujemy dla dzieci w wieki 5-10 lat i ich opiekunów.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.