Zwiedzaj Muzeum w ciszy w każdą drugą i trzecią środę miesiąca!

Muzeum w ciszy

W każdą drugą i trzecią środę miesiąca w godzinach 16.0018.00 Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do zwiedzania w ciszy. Akcję kierujemy do wszystkich, którzy lubią kontemplować sztukę w spokoju, bez rozmów, hałasów i jaskrawych świateł w tle. Szczególnie serdeczne zaproszenie kierujemy do zwiedzających wysoko wrażliwych na bodźce z otoczenia, w tym do osób w spektrum autyzmu.

W trakcie cichych godzin monitory oraz inne urządzenia emitujące dźwięki na wszystkich wystawach w Gmachu Głównym Muzeum pozostają wyłączone. Nie odbywają się żadne zajęcia edukacyjne, oprowadzania ani inne wydarzenia. Muzeum można zwiedzać tylko indywidualnie, nie w grupie z przewodnikiem asnym czy muzealnym. Wszystkich zwiedzających prosimy o zachowanie ciszy oraz o wyciszenie telefonów komórkowych.

Osoby, które podczas wizyty w Muzeum będą potrzebowały dodatkowego uspokojenia, mogą skorzystać z przeznaczonego do tego pomieszczenia. Pokój wyciszenia znajduje się na pierwszym piętrze w Galerii Sztuki XIX Wieku. Są tam między innymi wygodny fotel i pomoce sensoryczne (np. piłki, „gniotki”). W trakcie cichych godzin w muzealnej Informacji można także wypożyczyć słuchawki wygłuszające.


Harmonogram cichych godzin w Gmachu Głównym MNW w środy 2022 roku:

17 sierpnia,

14 i 21 września,

12 i 19 października,

9 i 16 listopada,

14 i 21 grudnia.

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3

Strona: https://www.mnw.art.pl/

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik