Zwalczanie kun Warszawa i okolice: co trzeba wiedzieć, jak się za to zabrać

zwalczanie kun warszawa

Zwalczanie kun Warszawa i okolice: co trzeba wiedzieć, jak się za to zabrać

Odławianie kun to poważna sprawa. Jak zresztą wszystkie łasicowate, kuna leśna czy kuna domowa może wyrządzić poważne szkody w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach. Wiedzą o tym mieszkańcy takich miejsc jak Konstancin Jeziorna albo Kampinos. W gruncie rzeczy firmy sąsiadujące z Łazienkami Królewskimi również mogą się spotkać z tym problemem. Być może jesteś właścicielem jednej z nich, skoro czytasz teraz nasz artykuł. Przeczytaj go więc do końca i dowiedz się, jak skutecznie (i zgodnie z prawem) przeprowadzić zwalczanie kun na terenie Warszawy.

Czy kuny są gatunkiem zagrożonym?

Zacznijmy od tego, że na całym świecie jest wiele gatunków i podgatunków kun. Kuny żyjące w Polsce to dzikie zwierzęta, które są jednak dość pospolite. Niemniej zarówno kuna leśna, jak i kamionka (kuna domowa) są objęte ochroną. Choć powodują szkody w magazynach restauracji czy prywatnych hodowlach drobiu, te zwierzęta pełnią ważną rolę w polskim środowisku naturalnym. W lasach, na łąkach lub kompleksach parkowych – kuny, jako mały drapieżnik, są niezbędną częścią całego ekosystemu.

W praktyce oznacza to, że zwalczanie kun Warszawa musi polegać na ściśle określonych zasadach. Zabijanie jest wykluczone. Stosowanie niebezpiecznych środków chemicznych również.

Jak pozbyć się kuny domowej?

Na pewno nie należy robić tego na własną rękę. Kuna jest cwana. Przechytrzyła już niejednego amatora. W związku z tym sprawą powinna zająć się profesjonalna firma pest control. Tego rodzaju usługi gwarantują zadowalające efekty dla zleceniodawcy oraz względne bezpieczeństwo dla samych zwierząt. Pułapki żywołowne muszą być poprawnie umieszczone. Znajomość zwyczajów kuny jest tutaj istotna. Dezynsekcja może też się odbyć poprzez stosowania odpowiednich środków odstraszających. Opryski z feromonem są ważnym elementem procesu, lecz to również trzeba umieć robić, żeby przypadkiem nie przesadzić i tym samym nie wyrządzić jakichś szkód.

Jakie są zasady odławiania kun w Warszawie?

Zwalczanie kun i łasic Warszawa powinno odbywać się w miejscu wskazanym przez zamawiającego. Tam musi nastąpić wywiad środowiskowy, będący analizą sytuacji oraz problemu, który dotyczy danej posesji. Często jest bowiem tak, że sprawa wygląda znacznie gorzej, niż może się na początku wydawać. Ale bywa i odwrotnie – zleceniodawca może wyolbrzymić możliwości swoich kun. W każdym razie profesjonalista z doświadczeniem będzie umiał ocenić stan faktyczny i dostosować do niego swoje działania. To absolutna podstawa do skutecznego zwalczania kun na obszarze Warszawy i całego Mazowsza.

/artykuł sponsorowany/

Reklama