Zmiany w ruchu na warszawskich ulicach 20-21 listopada 2020

W piątek i sobotę, 20 i 21 listopada, na ul. Stalowej będą pracowali filmowcy. W piątek prace rozpoczną też kolejarze – wyremontowany zostanie przejazd przez tory na ul. Naczelnikowskiej.

W najbliższych dniach zmian w ruchu kierowcy powinni spodziewać się także na ulicach Posag 7 Panien, Światowida i Rosoła.

Filmowcy na Stalowej

W piątek i sobotę, 20 i 21 listopada, na ul. Stalowej będą realizowane zdjęcia filmowe. W piątek w godz. 13.00-21.45 oraz od soboty od godz. 15.00 do niedzieli do godz. 3.00 możliwe będą utrudnienia w ruchu na odcinku od ul. Szwedzkiej do Czynszowej. Pas w kierunku ul. Inżynierskiej będzie całkowicie wyłączony z ruchu, natomiast na pasie w kierunku ul. Szwedzkiej możliwe będą krótkotrwałe wstrzymania ruchu. Objechać zamknięty fragment ul. Stalowej można ul. Strzelecką.

Autobusy linii nocnych N03, N14 i N64 w kierunku Nowodworów i Dw. Centralnego będą kursowały ulicami: Szwedzka – al. „Solidarności” – Rzeszotarskiej –  Konopacka.

Przypominamy, że na ul. Szwedzkiej pracują ciepłownicy. Na odcinku pomiędzy ulicami Strzelecką i Stalową został poprowadzony ruch jednokierunkowy – w stronę al. „Solidarności”. W czasie zdjęć na ul. Stalowej objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadził ulicami: al. „Solidarności” – Rzeszotarskiej – Konopacka.

Zamknięty przejazd na Naczelnikowskiej

Kolejarze wyremontują przejazd przez tory w ciągu ulic Radzymińskiej i Naczelnikowskiej. Z tego powodu od piątku, 20 listopada, przejazd będzie nieczynny. Nie będzie można bezpośrednio pojechać z ul. Naczelnikowskiej lub tzw. starej Radzymińskiej na ul. Radzymińską w stronę Targówka. Niemożliwy będzie także skręt w lewo z ul. Radzymińskiej w kierunku Naczelnikowskiej. Objazdy będą prowadziły ulicami: Radzymińska – Grodzieńska – Kosmowskiej lub Zabraniecka – Księcia Ziemowita – Rozwadowskiego. Tą drugą trasą będą kursowały autobusy linii nocnej N66. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała ok. dwóch tygodni.

Inaczej na Światowida

Tramwaje Warszawskie budują na Białołęce przedłużenie trasy tramwajowej na Winnicę. W ramach tych prac w piątek, 20 listopada, ok. godz. 10.00, zmieni się organizacja ruchu na ul. Światowida. Wyłączona z ruchu zostanie zachodnia jezdnia na odcinku od ul. Strumykowej do Leśnej Polanki. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się nowo wybudowaną jezdnią wschodnią. Kierowcy przejadą na nią na wysokości ul. Barei. Wzdłuż jezdni będzie funkcjonował ciąg pieszo-rowerowy. 

Prace na ul. Posag 7 Panien

W weekend, 21-22 listopada, kontynuowane będą prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien. Ulica nie będzie przejezdna pomiędzy torami kolejowymi a ul. Szamoty. Objazd będzie poprowadzony ulicami: Gierdziejewskiego – Balicka – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – Szamoty.

Trasa autobusów linii 177 będzie skrócona do przystanku Posag 7 Panien.

Zmiana na Rosoła

Wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy zapowiada zmianę w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Rosoła od poniedziałku, 23 listopada, od ok. godz. 21.00. Ruch w ciągu ul. Rosoła, po jednym pasie w każdym kierunku, zostanie przeniesiony z jezdni tymczasowej na nowo wybudowaną jezdnię wschodnią. Utrzymane pozostanie zamknięcie ul. Płaskowickiej na odcinku od ul. Cynamonowej do Rosoła.

Autobusy linii 195 i N37 pozostaną na trasach zmienionych.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.