Złodziejaszki – Złota Palma w Cannes przedpremierowo w kinie Elektronik

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz zdobywcy Złotej Palmy w Cannes filmu – ZŁODZIEJASZKI.

Złodziejaszki” to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się zaniedbana dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

Film wyróżniono Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. Obraz znalazł się w gronie pięciu tytułów nominowanych do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. O statuetkę Akademii rywalizuje m.in. z „Zimną Wojną” Pawła Pawlikowskiego.

– To piękny film o prawdziwym rodzinnym szczęściu. Zabawny i wzruszający z zaskakującym zwrotem akcji. „Złodziejaszki” skradły moje serce – mówiła po canneńskiej projekcji Grażyna Torbicka.

Hirokazu Koreeda (ur. 1962) należy do czołówki współczesnych reżyserów japońskich i jest najpopularniejszy przedstawicielem tej kinematografii w Polsce. W ostatnich kilku latach kinowa publiczność miała okazję obcować z jego głośnymi, nagradzanymi obrazami „Po burzy” (2016), „Nasz młodsza siostra” (2015), „Jak ojciec i syn” (2013). Krytycy nazywają go kontynuatorem filmowej tradycji japońskiego mistrza Yasujirô Ozu, jednak sam Koreeda uważa, że bliżej mu do Kena Loacha, który podobnie jak on używa kamery do sportretowania społecznych nierówności i absurdów współczesnego świata.

12 marca; wtorek; godz. 19:15

Kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7

„Złodziejaszki” pojawiają się na ekranach polskich kin 22 marca 2019.

BILETY do nabycia w kasie kina oraz on-line:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-zlodziejaszki-pokaz-przedpremierowy-48807?id=238584

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.