Zlikwiduj „kopciucha” z warszawską dotacją 2020

Jak wymienić „kopciucha” na bardziej ekologiczne źródło ogrzewania? Mieszkańcy poznają odpowiedź na spotkaniach o warszawskich dotacjach do likwidacji starych pieców. Specjaliści podpowiedzą, jak łatwo złożyć wniosek i przedstawią zalety m.in. instalacji pomp ciepła czy paneli fotowoltaicznych.

Jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na nasze zdrowie? Czy każdy może walczyć ze smogiem? W jaki sposób złożyć wniosek o finansowe wsparcie na modernizację starego kotła? Warszawianki i warszawiacy mają okazję rozwiać wątpliwości podczas specjalnych spotkań:

  • w środę, 15 stycznia, o godz. 17.00 – Dom Kultury Portiernia, ul. Traktorzystów 20 (Ursus),
  • w piątek, 17 stycznia, o godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa 96, ul. Sarabandy 16/22 (Ursynów),
  • w środę, 5 lutego, o godz. 18.00 – Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12b (Ursynów).

Zlikwiduj kopciucha z warszawską dotacją

Warszawiacy mogą otrzymać dotację na wymianę tzw. „kopciucha” na instalację pompy ciepła, instalację ogrzewania elektrycznego, pieców gazowych, jak również przyłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej.

Dodatkowo mieszkańcy, którzy zdecydują się na likwidację „kopciucha” mogą również otrzymać środki na odnawialne źródła energii, tj. kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, współpracujące z nowym ekologicznym źródłem ogrzewania. Dofinansowanie pokrywa także wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej.

Najbardziej atrakcyjne kwoty dotacji przewidziane są dla wniosków złożonych w 2020 r. – dofinansowanie może pokryć aż do 100% kosztów inwestycji. Później, w 2021 r. wysokość dotacji będzie zmniejszona do 90% kosztów inwestycji, a w roku 2022 – do 70%.

Wniosek o dotację można złożyć w dowolnym urzędzie dzielnicy lub w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej. Dokumenty przyjmowane są przez cały rok (do 31 grudnia 2022 r.). Szczegóły dostępne na stronie zielona.um.warszawa.pl.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.