Zimowe szaleństwo na Pradze. Piruet zaprasza na lodowisko do Konesera

16 grudnia 2020 r. Plac Konesera zamienił się w bajkową krainę lodu. W jego świątecznej scenerii pojawiło się lodowisko na świeżym powietrzu, które będzie otwarte aż do końca lutego. Podczas przerwy świątecznej i ferii zimowych na dzieci i młodzież w wieku szkolnym czekają specjalne udogodnienia. Z bezpłatnego wstępu na „Praską Ślizgawkę” skorzystają uczniowie oraz klienci Centrum Praskiego Koneser. Wszystkich gości obowiązują obostrzenia sanitarne.

Pierwsze w tym sezonie lodowisko na Pradze pojawiło się w klimatycznej, zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. Z tafli o powierzchni prawie 400 m2, wybudowanej przez firmę Piruet, można korzystać codziennie od 10:00 do 22:00, z niewielkimi wyjątkami. W ciągu dnia obowiązują dwie przerwy techniczne – od 14:30 do 16:00 i od 18:45 do 19:00 – które zapewniają bezpieczną i komfortową zabawę. Obiekt dostępny będzie również podczas samych świąt Bożego Narodzenia, w godzinach porannych w Wigilię i 26 grudnia.

– Piękna sceneria Konesera sprawiła, że pragnęliśmy zorganizować tu „Praską Ślizgawkę”. To miejsce dla wszystkich, a zwłaszcza dla tych, którzy cenią ruch na świeżym powietrzu. Przerwa świąteczna i ferie zimowe to trzy tygodnie bez szkoły. Jednak ze względu na obostrzenia wiele rodzin nie będzie miało możliwości wyjazdu. Lodowisko na Placu Konesera to świetny pomysł na wspólną, rodzinną zabawę w otwartej i bezpiecznej przestrzeni pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – mówi Tomasz Jędrzejewski, prezes zarządu Piruet sp. z o.o.

Jedna sesja jazdy trwa 75 minut, a cena za wejście to 5 zł. Tyle samo kosztuje wypożyczenie łyżew, jeżeli nie dysponuje się własnym sprzętem. Klienci Centrum Praskiego Koneser, po okazaniu paragonu na sumę co najmniej 20 zł, mogą skorzystać z atrakcji bezpłatnie. W dni powszednie, w godzinach 10:15-14:30, dzieci i młodzież do 14. roku życia wejdą na lodowisko pod opieką osoby dorosłej za darmo. Podczas przerwy świątecznej i ferii zimowych ta oferta obowiązuje przez cały dzień. Zmotoryzowani natomiast mogą zostawić swoje auto na parkingu – pierwsza godzina gratis. Na „Praskiej Ślizgawce” można również poprawić swoje umiejętności podczas indywidualnych lekcji, które prowadzi wykwalifikowany instruktor. To doskonała okazja dla tych, którzy wcześniej nie próbowali tego sportu, a chcieliby się nauczyć jazdy na łyżwach. Dla szkół i zorganizowanych grup przewidziane są specjalne zajęcia nauki łyżwiarstwa.

Na terenie lodowiska obowiązują wszelkie obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19 – m.in. konieczność zasłaniania nosa i ust oraz zachowanie dystansu w kolejce i w trakcie zabawy. Sprzęt po każdym wypożyczeniu będzie dezynfekowany. Jednocześnie na taflę wejdzie maksymalnie 40 osób.

Więcej informacji na stronie https://koneser.eu/praska-slizgawka/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.