Zgłoś najlepszą polską książkę 2019 roku!

Zbliża się 13. edycja wyjątkowego konkursu – Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz czytelnicy. Laureaci i nominowani otrzymują nagrody warte łącznie 300 tysięcy złotych.

– Warszawa jest fundatorem nagród literackich, które doceniają wyjątkowych ludzi pióra i różnorodną literaturę – prozę, poezję, reportaż, książki historyczne i o Warszawie. Nagradzane tytuły budzą emocje, stawiają trudne pytania, komentują współczesność, inspirują. Zachęcam mieszkanki i mieszkańców do czytania i odnajdywania wyróżnionych książek w warszawskich bibliotekach – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Przyjmowanie zgłoszeń do Nagrody Literackiej ruszy na początku grudnia, ale już teraz zapraszamy na inauguracyjne spotkanie z literaturą dziecięcą do Kina Atlantic. We wtorek, 3 grudnia o godz. 18.30 gośćmi wieczoru będą laureaci Nagrody Literackiej w tej kategorii, zarówno pisarze, jak i ilustratorzy. Swoją obecność zapowiedzieli m.in.: Anna Piwkowska, Maciej Wojtyszko, Justyna Bednarek, Emilia Bojańczyk, Małgorzata Strzałkowska, Marcin Szczygielski, Dorota Sidor, Cezary Harasimowicz oraz Marta Kurczewska. W programie znajdzie się m.in. czytanie fragmentów nagrodzonych książek, prezentacja ilustracji do książek na dużym ekranie. Gospodarzami spotkania będą Janusz Drzewucki, przewodniczący jury nagrody oraz Artur Wolski z Entropii Słowa. 

Rejestracja na wydarzenie potrwa do 30 listopada https://tinyurl.com/tx5z7ed

Zgłoszenia do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Książki można zgłaszać w następujących kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca i edycja warszawska do 31 stycznia 2020 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie projektu lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Kultury, Urząd m.st. Warszawy, pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa z dopiskiem „Nagroda Literacka m.st. Warszawy”.  Szczegóły znajdują się w regulaminie nagrody na stronie www.um.warszawa.pl/nagrodaliteracka

Więcej informacji: nagrodaliteracka@um.warszawa.pl lub pod numerem tel. 22 443 03 66.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.