Zbiórka przysmaków dla mieszkańców Warszawskiego ZOO

Żołędzie i orzechy dla zwierzaków z Warszawskiego ZOO

Już od soboty 5 września zaczynamy wielką zbiórkę przysmaków dla mieszkańców Warszawskiego ZOO! Nie jest to akcja marketingowa, w związku z tym (podobnie jak w ubiegłym roku) NIE ROZDAJEMY W ZAMIAN DARMOWYCH WEJŚCIÓWEK DO ZOO, za to nasze zwierzaki i ich opiekunowie będą Wam bardzo wdzięczni .

Akcja trwa od 5 września do uzbierania:

  • 3000 kg żołędzi
  • 400 kg orzechów włoskich
  • 200 kg laskowych.

UWAGA!!! Kasztanów nie przyjmujemy, bo nasze zwierzęta ich nie jedzą.

Żołędzie i orzechy możecie dostarczać do Warszawskiego ZOO:

  • CODZIENNIE od poniedziałku do niedzieli
  • w godzinach 7.00-19.00
  • przy wejściach u ochrony od strony ul. Ratuszowej i Mostu Gdańskiego.

Celem akcji jest edukacja dotycząca żywienia zwierząt, chęć rozwijania zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody.

W trosce o naszych podopiecznych przyjmujemy wyłącznie żołędzie i orzechy (orzechy włoskie bez zielonych łupin) zdrowe, suche, bez wyraźnych zanieczyszczeń. Zanieczyszczone, mokre, zepsute, spleśniałe, przegniłe żołędzie i orzechy nie będą przyjmowane, gdyż mogą być zagrożeniem dla zdrowia zwierząt.

Wszystkie zebrane żołędzie i orzechy przekazane zostaną do Działu Żywienia Zwierząt Warszawskiego ZOO, jako urozmaicenie pokarmu m.in. dla: żubrów, jeleni sika, antylop, małp i ptaków. Żołędziowo-orzechowe przysmaki podjadają też szympansy, żyrafy, czy niedźwiedzie. Część zbiorów trafia do Ptasiego Azylu, gdzie są leczone i rehabilitowane krajowe ptaki.

Pamiętajcie, by trochę żołędzi zostawić mieszkańcom parków i lasów. Żołędzie są przysmakiem sójek, wiewiórki też nimi nie gardzą, a dla jeleni, dzików i saren jesienny wysyp żołędzi to czas uczty. Prosiliśmy: nie zbierajcie do ostatniego żołędzia!

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i udział w akcji!

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.