Zasadź różę podczas bezpłatnych warsztatów

Rosalia 2022
Róże: Eden Rose

Zasadź różę podczas bezpłatnych warsztatów.

Uprawa róż wbrew pozorom nie jest trudna, a piękne kwiaty wynagradzają każdy wysiłek. Róże są bohaterkami czwartego Punktu Porad Ogrodniczych organizowanego w ramach konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29 czerwca podczas Festiwalu Róż w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Warsztaty adresowane są wyłącznie do osób, które zgłosiły się do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” i obowiązują na nie zapisy. Uczestnicy warsztatów mają zagwarantowany bezpłatny wstęp na Festiwal Róż. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres k.braksal@businessandculture.pl          

Festiwal Róż odbywający się po raz 16. jest punktem obowiązkowym dla wszystkich miłośników kwiatów i ogrodnictwa. Podczas wydarzenia najlepsi polscy floryści przedstawią przepiękne aranżacje z wykorzystaniem pięknych kwiatów. Spotkanie dla uczestników konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” poprowadzi inż. Dorota Szubierajska, kuratorka działu roślin ozdobnych i rosarium. Uczestnicy wzbogacą wiedzę o hodowli róż, wymaganiach tych niezwykłych kwiatów, ich pielęgnacji czy zimowaniu. Poznają odmiany idealne na balkon oraz te, które najlepiej sprawdzą się w hodowli ogrodowej. Każdy uczestnik warsztatu będzie mógł zasadzić różę, którą zabierze do domu.

Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”
W tym roku już po raz 36. wybierane są najpiękniejsze ogródki, balkony, czy ukwiecone okna. „Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego może się zgłosić każdy mieszkaniec stolicy. W ramach konkursu odbywają się bezpłatne warsztaty ogrodnicze, Rowerowe Rozdanie Roślin oraz możliwość skorzystania z porad Warszawskiego Eksperta Ogrodniczego. Każda osoba zgłaszająca się do konkursu ma szansę na wygranie jednego ze stu bonów o wartości 100 zł – wystarczy, że odpowie na dodatkowe pytanie umieszczone w formularzu zgłoszeniowym.

Zgłoszenia do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” przesyłamy do 7 lipca. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.