Zapisy do programu „Zima w mieście” 2018 rozpoczęte!

W szkołach ruszyły zapisy do programu „Zima w mieście”. W czasie ferii, od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r., miasto zaplanowało dla uczniów bogatą ofertę zajęć edukacyjno-wychowawczych, naukowych, kulturalnych i sportowych.

Program „Zima w mieście” adresowany jest do uczniów warszawskich szkół, przebywających w stolicy podczas ferii zimowych. Program cieszy się niesłabnącą popularnością, co najlepiej obrazują statystyki dotyczące frekwencji. Tylko w 2018 r. ze 107 feryjnych placówek edukacyjnych, w ciągu dwóch tygodni zimowego wypoczynku, skorzystało 10 tys. uczniów. Łącznie warszawscy uczniowie odwiedzili placówki 64 tysięcy razy, co oznacza, że każdego dnia z atrakcji korzystało średnio blisko 6,5 tys. dzieci. Dzięki tej inicjatywie dzieci i młodzież mogą bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas.

Zapisy uczestników do programu będą trwały do 13 grudnia 2018 r. do godz. 12.00. Przypominamy, że zapisy prowadzone są przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który dostępny jest dla rodziców pod adresem: www.warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl. Szczegółowe informacje, jak zgłosić dziecko do udziału w programie, dostępne są tutaj.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, jednakże obowiązują opłaty za posiłki, z których korzystają wszystkie dzieci przebywające w placówkach. Podobnie jak w latach ubiegłych, opłata wynosi 7 zł za dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Dzieci w trudnej sytuacji materialnej korzystają ze zwolnienia z opłat za wyżywienie na podstawie zaświadczenia z OPS lub dyrektora macierzystej szkoły. 
Bogata i różnorodna oferta obejmuje m.in. zajęcia edukacyjno-wychowawcze, sportowe, rekreacyjne i kulturalne, które odbywać się będą w punktach zorganizowanych w szkołach, w obiektach sportowych, centrach, ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Ponadto będą organizowane aktywności poza placówkami – wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. W dzielnicowych i miejskich ośrodkach sportu i rekreacji również nie zabraknie zajęć, imprez, zawodów, turniejów, konkursów, gier i zabaw.
Z zajęć w punktach zlokalizowanych w większości w szkołach podstawowych dzieci będą mogły korzystać przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7.00 lub 8.00 do godz. 16.00 lub 17.00. Warszawski program „Zima w mieście” będzie realizowany również w ośmiu szkołach specjalnych. 
Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne będą bezpośrednio w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych oraz na stronach internetowych dzielnic. Do dyspozycji mieszkańców są również koordynatorzy programu. Ich lista znajduje się tutaj.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.