Zapisy do Programu Lato w Mieście 2019.
W czwartek, 18 kwietnia w samo południe ruszają zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście” pod adresem: https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/…/main_inactive.ac…
W akcji mogą wziąć udział uczniowie warszawskich szkół oraz młodzież zamieszkująca na stałe na terenie Warszawy.
Udział w Programie jest bezpłatny – Opłata pobierana będzie jedynie za wyżywienie.
Wakacyjne Placówki Edukacyjne (WPE)
Wakacyjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały w ciągu dziesięciu tygodniowych turnusów. Łącznie w 162 WPE, przygotowano ponad 60 tysięcy miejsc. Dla chętnych dzieci wciąż pozostaje jeszcze 7 tysięcy wolnych miejsc. Szczegóły dotyczące zapisów do Warszawskiego Programu „Lato w mieście” dostępne są pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Zapisy prowadzone będą aż do końca wakacji.
Podobnie jak w minionych latach Wakacyjne Placówki Edukacyjne będą działały przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę najmłodszym dzieciom. Większość WPE zorganizowana został w budynkach szkół podstawowych.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice muszą jedynie zapłacić za posiłki, z których korzystają wszystkie dzieci w WPE. Niezmiennie od lat, opłata ta wynosi 7 zł za dwa posiłki. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat również podczas wakacji.
Ofertę przygotowano także z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnościami. W 15 szkołach specjalnych, dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, czeka ponad 1300 miejsc. W miarę zgłaszania potrzeb mogą zostać stworzone kolejne miejsca.
W WPE dzieci mogą liczyć na zróżnicowane atrakcje. Oprócz zajęć sportowo–rekreacyjnych, edukacyjnych, plastycznych czy muzycznych – organizowane są również aktywności poza placówkami – wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy zajęcia na pływalniach. To tylko część atrakcji, które tego lata czekają na warszawskich uczniów. Wśród partnerów tegorocznego Warszawskiego Programu „Lata w mieście” należy wymienić m.in.:
- Centrum Nauki Kopernik
- Miejski Ogród Zoologiczny
- Muzeum Warszawy
- Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
- Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
- Muzeum Narodowe w Warszawie
- Teatr Wielki Opera Narodowa – salonik Moniuszkowski
- Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
- Muzeum Niepodległości
- Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni
- Muzeum Fryderyka Chopina
- Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
- Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
- Muzeum Wojska Polskiego
- Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
- Centrum Pieniądza NBP
- Stacja Muzeum
- Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
- warsztaty „Wiem, co jem”
- Dziecięce Ogrody Muzyczne
- Legia Warszawa.
Wakacyjne zajęcia specjalistyczne
Dla starszych dzieci i młodzieży przygotowano także bogatą ofertę zajęć i warsztatów. W tym roku w domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, ogrodach jordanowskich czy bibliotekach przygotowano blisko 900 propozycji zajęć specjalistycznych – 348 artystycznych, 313 edukacyjnych i 223 sportowych. Oferta ta przeznaczona jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych. Dzieci i młodzież mogą brać udział w kilku różnych zajęciach jednego dnia.
Szczegółowe informacje na temat oferty zajęć specjalistycznych dostępne są m.in. na stronie: www.edukacja.warszawa.pl. Zapisy prowadzone są indywidualnie, przez każdą z placówek.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.