Zamykanie naczynek na twarzy – jak zrobić to skutecznie? Podpowiadamy

Zamykanie naczynek na twarzy

Pękające naczynka na twarzy to problem wymagający podjęcia leczenia. Choć nie jest to bolesna dolegliwość, może negatywnie wpłynąć na jakość życia i pewność siebie. Oczywiście, prawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej jest niezwykle istotna, jednak nie przyniesie tak dobrych efektów, jak zabiegi medycyny estetycznej. Jedną ze skutecznych metod walki z nieestetycznymi “pajączkami” jest zamykanie naczynek. Jaki zabieg przyniesie najlepsze efekty? Czytaj dalej i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Skąd biorą się pękające naczynka?

Cera naczynkowa to taka, w której naczynka znajdują się płycej niż w skórze normalnej i niemal przez nią prześwitują. Do głównych przyczyn występowania nieestetycznych “pajączków”, czyli pękających naczynek, należą:

– uwarunkowania genetyczne,

– niektóre dolegliwości – zaburzenia hormonalne, nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,

– ciąża,

– skrajne temperatury, występujące zimą lub w upalne lato,

– promienie słoneczne,

– dieta, a szczególnie ostre przyprawy, alkohol i gorące napoje,

– nieprawidłowa pielęgnacja.

Na szczęście jednak, medycyna estetyczna zna sposoby na poradzenie sobie z pękającymi naczynkami. Jakie?

Zamykanie naczynek na twarzy – jaki zabieg warto wykonać?

Istnieje kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym można skutecznie walczyć z “pajączkami”. Jednym z najskuteczniejszych jest zamykanie naczynek na twarzy wąskopasmowym światłem pulsacyjnym, które wykorzystuje się w zabiegach z użyciem Alma Harmony Baby Rejuve DYE-VL. To wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia zamykanie naczynek na twarzy technologią IPL. Polega to na naświetlaniu zmiany, która pod wpływem emitowanej przez sprzęt energii świetlnej podnosi temperaturę krwi. Następuje uszkodzenie ściany naczynka, a następnie jego usunięcie. Światło IPL jest całkowicie bezpieczne dla tkanek i ich nie uszkadza. Pozwala natomiast na uzyskanie satysfakcjonujących efektów w bardzo krótkim czasie.

Dlaczego warto zdecydować się na zamykanie naczynek na twarzy?

Zlikwidowanie “pajączków” to przede wszystkim korzystna zmiana estetyczna. Skóra prezentuje się znacznie lepiej i wygląda zdrowiej. Ma to jednak także znaczenie zdrowotne – nieleczone pękające naczynka krwionośne mogą doprowadzić do powstania trądziku różowatego. Zamykanie naczynek na twarzy – np. w https://www.ruczajclinic.pl/cele-leczenia/zamykanie-naczynek-likwidacja-rumienia-tradzik-rozowaty/ – to bezinwacyjny i bezpieczny zabieg, po którym niezwłocznie można wrócić do codziennych obowiązków. Kuracja daje relatywnie długotrwałe efekty, pod warunkiem przestrzegania zaleceń specjalisty. Zazwyczaj wykonuje się serię zabiegów – od 3 do 6.

/artykuł sponsorowany/