Zalety zainwestowania w przydomową pompę ciepła

Zalety zainwestowania w przydomową pompę ciepła
Po ogromnym boomie na fotowoltaikę, coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad zainwestowaniem w pompę ciepła. Jest to jeden z rozwiązań grzewczych, który w ostatnich latach również rośnie na popularności. Dlaczego tak się dzieje? I jakie są zalety zainstalowania pompy ciepła? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Reklama
Reklama

Mniejsze wydatki i szybki zwrot inwestycji

Podstawową zaletą pomp ciepła jest z pewnością ograniczenie wydatków przeznaczonych na ogrzewanie. Przykładowo powietrzna pompa ciepła obniży nasze wydatki o 35-45%, natomiast wariant pompy gruntowej (w formie instalacji płaszczyznowej) nawet o 50%. W dodatku, przy uwzględnieniu dotacji unijnych, inwestycja w pompę ciepła jest tańsza niż w systemy grzewcze oparte o nieodnawialne źródła energii. Jest to spowodowane usunięciem kosztów związanych z budową komina, kotłowni, magazynu opałowego czy montażem kotła.

Pompy ciepła to również świetne uzupełnienie dla wspomnianych wcześniej paneli słonecznych. W końcu głównym wydatkiem przeznaczonym na ich użytkowanie jest pobór prądu, który to możemy uzyskać z fotowoltaiki.

Reklama
Reklama

Źródło: GlobalEco

Pozytywny wpływ na środowisko naturalne oraz wysoka klasa energetyczna

Warto również wspomnieć, że pompy ciepła w porównaniu do kotłów gazowych mogą obniżyć emisję CO2 nawet o 20%. Natomiast przy kotłach węglowych taka redukcja jest zdecydowanie większa. Dzięki temu możemy poczuć, że aktywniej chronimy środowisko naturalne. Poza tym pompy ciepła nie emitują szkodliwych spalin, dzięki czemu można je umieszczać w piwnicach lub obiektach połączonych z budynkiem mieszkalnym.

Pompa ciepła to również produkt wydajny energetycznie. Takie rozwiązania w przypadku urządzeń grzewczych charakteryzują się oznaczeniami A++ i A+++, które de facto są najwyższymi klasami energetycznym. Natomiast w przypadku podgrzewu wody użytkowej posiadają one klasę A+.

Reklama
Reklama

Koniec z przerzucaniem węgla i większy komfort użytkownika

Postawienie na inwestycję w pompę ciepła to krok w stronę większego komfortu. Koniec z zamawianiem węgla, składowaniem go, ładowaniem do pieca, a na końcu czyszczeniem kotła. Dodatkowo pompa ciepła to również jeden z systemów grzewczych, które są najbardziej wygodne w użytkowaniu. Dzięki odpowiedniemu połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, będą zapewniać mieszkańcom najwyższy poziom komfortu cieplnego.

/materiał sponsorowany/

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.