Zagraj to jeszcze raz, Sam

Zagraj to jeszcze raz, Sam.

Spektakl jest częścią tryptyku Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody’ego Allena, którego dwoma kolejnymi odsłonami są CENTRAL PARK WEST i MIŁOŚĆ W SAYBROOK.

W sztuce ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM Woody Allen w mistrzowski sposób połączył dwie najważniejsze cechy swojego talentu – uniwersalny, ponadczasowy humor inteligentnego obserwatora z liryzmem znerwicowanego wrażliwca z Nowego Jorku. Przeplatają się w niej wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena – kinem, Nowym Jorkiem, muzyką, seksem, miłością i przemijaniem.

ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM to historia poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa (debiutujący w teatrze Kuba Wojewódzki), porzuconego przez swoją żonę Nancy (w tej i w jeszcze ośmiu innych rolach – Małgorzata Socha na zmianę z Barbarą Kurdej-Szatan). Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego biznesmana Dicka (Michał Żebrowski), w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie (Anna Cieślak na zmianę z Aleksandrą Hamkało), którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta (Daniel Olbrychski), schodzącego do niego w tym celu z ekranu kina.

Reżyser Eugeniusz Korin stworzył najbardziej filmowe przedstawienie ostatnich lat, które stało się swoistym hołdem dla twórczości znanego na całym świecie autora przewrotnych komedii. Jest ono pierwszą realizacją z planowanego przez Teatr 6.piętro tryptyku „Miłość, Zdrada i Przebaczenie wg Woody’ego Allena”.

Kiedy: 12 marca 2018

Obsada:
Allan Felix – Kuba Wojewódzki
Dick – Michał Żebrowski
Nancy – Małgorzata Socha /Barbara Kurdej-Szatan
Humphrey Bogart – Daniel Olbrychski 
Linda – Anna Cieślak / Aleksandra Hamkało

Twórcy:
Reżyseria – Eugeniusz Korin
Scenografia – Jan Kozikowski
Muzyka – George Gershwin
Tłumaczenie – Jerzy Siemasz i Grażyna Dyksińska
Kostiumy – Dorota Kołodyńska

Czas trwania spektaklu: 135 minut // 1 przerwa
Premiera: 06 marca 2010

https://teatr6pietro.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.