W czwartek, 12 stycznia 2023 roku o godzinie 13.00 rusza głosowanie w plebiscycie Sportowiec Warszawy 2022. Wyniki poznamy na gali 2 marca.
Trwa XXIII Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2022 roku. Powołana przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego Kapituła Plebiscytu (Tomasz Majewski, Dorota Idzi, Andrzej Supron, Robert Korzeniowski, Teresa Sukniewicz-Kleiber i Otylia Jędrzejczak) wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach:
Najlepszy Sportowiec Roku,
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku,
Trener Roku
Formularz głosowania w tegorocznej edycji znajduje się na stronie sport.um.warszawa.pl/Plebiscyt(otwiera się w nowej karcie) . Można tam też znaleźć sylwetki 25 kandydatek i kandydatów (w kolejności alfabetycznej):
- Adamkiewicz Patrycja (taekwondo olimpijskie, AZS AWF Warszawa),
- Babska Emilia (strzelectwo sportowe, CWKS Legia Sekcja Strzelecka),
- Bartnik Tomasz (strzelectwo sportowe, CWKS Legia Sekcja Strzelecka),
- Brakowiecki Piotr i Moliter Jakub (rajdy samochodów terenowych, Automobilklub Rzemieślnik),
- Castro Adrian (szermierka na wózkach, Integracyjny Klub Sportowy AWF),
- Chmielewska Julia (pływanie, WKSMN IG Warszawa / MUKS Warszawianka Wodny Park),
- Czaja Dominik (wioślarstwo, AZS AWF Warszawa),
- Dąbrowska Magdalena (lekkoatletyka, AZS AWF Warszawa),
- Dróżdż Kinga (szermierka na wózkach, Integracyjny Klub Sportowy AWF),
- Fidrych Marta (szermierka na wózkach, Integracyjny Klub Sportowy AWF),
- Kania Marek (łyżwiarstwo szybkie, Fundacja Łyżwiarstwa i Sportów Wrotkarskich Legia Warszawa),
- Kęsicki Maciej (taekwondo olimpijskie, AZS AWF Warszawa),
- Łukasiak Anna (zapasy, AZS AWF Warszawa),
- Marszał Katarzyna (tenis stołowy, Integracyjny Klub Sportowy AWF),
- Medvedev Denis (karate, Klub Karate Warszawa),
- Miszkowski Michał (judo, UKS Judo Fight Club),
- Nalewajek Michał (szermierka na wózkach, Integracyjny Klub Sportowy AWF),
- Pawłowska Magdalena (szermierka, AZS AWF Warszawa),
- Pytka Kamila (szermierka, AZS AWF Warszawa),
- Skiba Monika (sumo, UKS Niedźwiadek),
- Skrzyszowska Pia (lekkoatletyka, AZS AWF Warszawa),
- Sosnowska Klaudia (piłka koszykowa, SKK Polonia Warszawa),
- Taborek Oliwia (boks, UKS Żoliborska Szkoła Boksu),
- Ulatowski Dominik (lekkoatletyka, RK Athletics).
źródło: UM Warszawa