XVII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF

XVII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF.

Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż XVII Dorocznej Wystawy Studium Fotografii ZPAF. Ekspozycja stanowi przekrój całorocznej pracy słuchaczy roku podstawowego i warsztatowego. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku o godzinie 20:00.

Jak co roku Studium Fotografii ZPAF zaprezentuje prace swoich słuchaczy. XVII Doroczna Wystawa SF ZPAF będzie skupiać zdjęcia uczestników roku podstawowego i warsztatowego. Po licznych ćwiczeniach i wykładach prowadzonych przez doświadczoną kadrę autorzy wystawy przygotowali materiał, którego poziom i szeroka gama tematyczna z pewnością przykują uwagę każdego widza.

Tak o wystawie opowiadają jej kurator, Wojciech Sternak – „Wybór jak zwykle nie był prosty – jak pomieścić potencjał takiej grupy wzrastającej w swej fotograficznej dojrzałości Twórców w przestrzeni zabytkowych sal, których kubatura od wieków pozostaje niezmienna? Siłą rzeczy wybrano najciekawsze prace najbardziej aktywnych uczestników Studium. Zbiorowy charakter wystawy pociąga za sobą pewien przeglądowy jej charakter. Sądzę, że w przypadku tej wystawy to dobrze. Wyrwane aparatem fotograficznym fragmenty rzeczywistości budują w swym ponownym połączeniu pewną wizję tego, co nas otacza. Absolwenci obydwu lat, mimo stawiania dopiero pierwszych kroków w przygodzie ze światłoczułym medium, w zdecydowanej większości przychodzą do nas wyposażeni w dojrzałe spojrzenie na świat, odwagę jego wyrażania, pasję tworzenia obrazu a przede wszystkim budowania jakże cennej społeczności otwartej na dyskusję i wymianę poglądów.”

Wyboru prac na XVII Doroczną Wystawę SF ZPAF dokonali: Jolanta Rycerska, Andrzej Zygmuntowicz i Wojciech Sternak. Autorzy, których prace zobaczymy na wystawie to: Alicja Bordon, Tomasz Bugajny, Mariusz Dmowski, Magdalena Huszcza, Robert Natenadze, Dorota Nowotny, Izabela Pajdała-Kusińska, Małgorzata Sarzalska, Agnieszka Smulko-Okupna, Marcin Tomczyk, Renata Umińska, Piotr Wideryński.

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku w Starej Galerii ZPAF, przy ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie. Zdjęcia będzie można ogadać do 20 lipca 2018.

Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.