XVI Jarmark Floriański

XVI Jarmark Floriański

W niedzielę 14 maja 20213 roku ulica Floriańska zamieni się w miejsce pełne artystów, rzemieślników i lokalnych produktów.

Kiermasz rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do wieczora. Cała ulica Floriańska wypełni się stoiskami z lokalnymi specjałami, rękodziełem i produktami rzemieślniczymi. Najmłodsi natomiast będą mogli skorzystać z “dmuchańców” i animacji specjalnie dla nich przygotowanych. Podczas kiermaszu będzie można spotkać też członków Młodzieżowej Rady Dzielnicy i Rady Seniorów Dzielnicy Praga-Północ. W namiocie Rady Seniorów będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych (godz. 10.00-12.00) i porad mieszkaniowych (godz. 9.00-12.00), a od godziny 12.00 do 15.00 z porad weterynaryjnych.

PROGRAM na scenie

 

Po godzinie 14.00 na scenie rozpoczną się występy artystyczne. Jedną z atrakcji tegorocznego Jarmarku będzie występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza, która na co dzień wykonuje polskie przeboje. Na Jarmarku usłyszymy coś specjalnie przygotowanego dla Prażan.

Około godziny 15.30 na scenie pojawi się znany na Pradze zespół Praskie Małmazyje, który tworzą seniorki z Pragi-Północ.

Usłyszymy też znane, polskie przeboje wykonane przez duet damsko-męski przy akompaniamencie trąbki i pianina.

XVI Jarmark Floriański zwieńczy występ Aleganckiej Kapeli i Kabaretu OT.TO. Alegancka Kapela dała się już poznać praskiej społeczności zdobywając główną nagrodę w pierwszej edycji konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic. Zespół jest związany z Pragą-Północ i wykonuje podwórzowe, praskie ballady w często nieoczywistych aranżacjach.

Jarmark zakończy Kabaret OT.TO, który łączy twórczość ściśle satyryczną z twórczością muzyczną, od początku również ma swój własny i dziś można stwierdzić, że niepowtarzalny styl. Perfekcyjna umiejętność tworzenia żartów, abstrakcyjnego postrzegania rzeczywistości i wreszcie odpowiedniego przekazania efektów swojej twórczości na scenie są głównymi cechami profesjonalizmu tego kabaretu.

 

Floriany 2023

Zarząd Dzielnicy Praga-Północ po raz szesnasty zaprasza warszawiaków do udziału w Jarmarku Floriańskim, podczas którego wyróżnione zostaną osoby lub organizacje promujące Pragę-Północ.

Pierwsze Floriany przyznano w 2009 r. Premierową statuetkę zaprojektowaną i wykonaną przez Marka Czarneckiego, otrzymał Paweł Elsztein – dziennikarz, warsawianista, pisarz, fotografik i lotnik. Po nim Floriana otrzymali m. in.: Tomasz Szczepański – współzałożyciel Stowarzyszenia Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, ks. Wiesław Kania – kapłan, nauczyciel, wychowawca, twórca Oratorium Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Radio Warszawa, Miejski Ogród Zoologiczny, Kapela Praska, hufiec Chorągwi Stołecznej ZHP im. Wigierczyków.

Ceremonia wręczenia Florianów rozpocznie się około godziny 18.30.

 

Zmiany w organizacji ruchu

Na czas wydarzenia (13-15 maja) zmianie ulegnie organizacja ruchu na ul. Floriańskiej. Ulica zostanie zamknięta od soboty od godz. 20.00 do poniedziałku do godziny 4.00. Bedzie też obowiązywać zakaz parkowania.

źródło: https://pragapn.um.warszawa.pl/-/xvi-jarmark-florianski


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama