XV Festiwal Warszawski NIEWINNI CZARODZIEJE

XV FESTIWAL WARSZAWSKI NIEWINNI CZARODZIEJE

W przyszłości ktoś, kto będzie chciał nauczyć się, jaka była Warszawa, będzie musiał sięgnąć po „Złego”.
Andrzej Roman

Trudno o bardziej warszawskiego pisarza niż Leopold Tyrmand. Stolica była jego wielką miłością, pisał o niej z czułością literata i pasją publicysty. Nic więc dziwnego, że Warszawa stała się bohaterką jego najsłynniejszej powieści, która przyniosła mu sławę i trochę pieniędzy. Do dziś „Zły” uważany jest za największy sukces wydawniczy powojennej Polski i pierwszy bestseller PRL-u. Ten niezwykły kryminał zbudował legendę Tyrmanda. Dandysa, bikiniarza, romantyka, antykomunisty.

Po Tyrmandzie została legenda guru jazzmanów, eleganta w kolorowych skarpetkach i autora „Złego”. Życiorys miał nietuzinkowy i pełen zwrotów akcji – o barwnym i tajemniczym Leopoldzie Tyrmandzie nadal krążą rozmaite opowieści i anegdoty. Wybrane z nich prześledzimy podczas tegorocznego Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje – jemu i jego twórczości bowiem poświęcona jest XV edycja.

Ta edycja jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy nie będziemy mogli spotkać się z Państwem twarzą w twarz. Nie zatańczymy na dancingu i silent disco, nie stłoczymy się pod koncertową sceną ani na spektaklowych krzesełkach. Jednak podczas festiwalowych wydarzeń online: koncertów, spektaklu, warsztatów, spotkań z twórcami czy premiery książki „Nie taka Zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda” nadal będziemy mieli możliwość prześledzić narodziny jazzu, zajrzeć do ówczesnych kawiarni, sprawdzić, co jedli i czego słuchali bikiniarze oraz warszawscy eleganci.

Tyrmand zabierze Festiwalowiczów w podróż online po mieście niepokornym i tajemniczym, w którym życie przeplata się z literaturą i muzyką.

NIE TAKA ZŁA
WARSZAWA LEOPOLDA TYRMANDA
16–29.11.2020
Festiwal online – klik

ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU https://bit.ly/3mRK3ed

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.