Wystawa LIGHTS by Artystyczna Podróż

Wystawa LIGHTS by Artystyczna Podróż.

Wyjątkowa wystawa w Warszawie! 25-26 listopada 2017 roku w Mysia 3 będzie można obejrzeć wystawę w ramach projektu LIGHTS by Artystyczna Podróż. W tej nietypowej galerii pojawi się trzydzieści wybranych prac z prawie 2700 zgłoszonych do konkursu. Zwycięskie prace wyłoniło jury, w którym zasiadają m.in. Zuza Krajewska i Sonia Szóstak.

LIGHTS by Artystyczna Podróż to projekt dla każdego, komu bliska jest fotografia. Aby wziąć w nim udział, nie trzeba być profesjonalnym fotografem – wystarczy smartfon lub tablet, konto na Instagramie i… dobry pomysł na zdjęcie.
Dzięki temu projektowi każdy, kto zgłosił swoją pracę, miał szansę na wystawienie swoich prac na nietypowej wystawie w prestiżowej galerii.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 listopada na zamkniętym wernisażu (Mysia 3), a już dzień później wystawa zostanie udostępniona dla zwiedzających.

Trzydzieści prac zostanie zaprezentowanych w Warszawie od 25 do 26 listopada 2017 roku oraz w Gdańsku (Sztuka Wyboru, od 5 do 11 grudnia), zaś laureat konkursu pojedzie w artystyczną podróż do miasta świateł – Paryża.

– Mysia 3 i Sztuka Wyboru to dwie niesamowite przestrzenie, w których spotyka się energia artystyczna i obecność „zwykłych ludzi”. To świetnie współgra z otwartą ideą konkursu LIGHTS by Artystyczna Podróż. Z tego powodu już po raz drugi pokazujemy najlepsze prace właśnie w tych przestrzeniach i jesteśmy pewni, że będzie to dodatkowy argument do obejrzenia wystawy – powiedziała Izabela Szołoch, koordynatorka wystaw ze strony ERGO Hestii.

W jury zasiadają m.in. wyjątkowe postacie polskiej fotografii: Zuza Krajewska i Sonia Szóstak. Pierwsza z nich jest absolwentką gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Publikowała m.in. w Elle, Szumie i KMagu. Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Narodowym w Warszawie, PGS w Sopocie czy BWA Warszawa. Selekcja prac serii Imago realizowanej w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu została zaprezentowana na Photo London oraz w licznych magazynach branżowych oraz lifestylowych, m.in. w Vogue Italia, we włoskim, brytyjskim i polskim I-D, włoskim EyesOpen!, niemieckim Lodown, brytyjskim Hunger oraz Collection of Documentaries czy brazylijskim Fort.

Z kolei Sonia Szóstak ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Mieszka i tworzy w Paryżu. Swoje prace prezentowała w wielu magazynach, a także na wystawach, m.in. w Mediolanie (Galeria Carla Sozzani, LEICA 6×7 Gallery), Madrycie (Królewski Ogród Botaniczny), Berlinie (NO WODKA), Gdańsku (Muzeum Narodowe) czy Wrocławiu (Muzeum Współczesne).

– Nie jest łatwo wybierać prace innych autorów. Ocena zawsze jest subiektywna. Oceniając prace kierowałam się przede wszystkim tym, czego sama szukam w fotografii – żeby była nośnikiem historii „pisanej” przez jego autora. Zrobić dobre zdjęcie w odpowiednim miejscu i czasie to jedno, ale umiejętność powiedzenia nim jakiejś historii, zaznaczenia nim swojego sposobu patrzenia, to już coś! – powiedziała Sonia Szóstak.

Miejsce: MYSIA3

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Artystyczną Podróż. Mecenasem konkursu jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

http://artystycznapodroz.pl/

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.