Wystawa Kjell Pahr-Iversena

Kjell Pahr-Iversena

Wernisaż wystawy norweskiego artysty odbędzie się 14 września o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Prace artysty będzie można oglądać do 24 września w Salach Redutowych.

Wstęp wolny

Czas trwania wystawy: 15-24 września, Sale redutowe. Wystawa dostępna jest dla uczestników wydarzeń w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w dniach spektakli, w tym dla słuchaczy koncertów w sali Wenus podczas festiwalu Szalone Dni Muzyki.
___________________
Kjell Pahr-Iversen:
Urodzony w 1937 w Stavanger. Ukończył Królewską Duńską Akademię Sztuk w Kopenhadze. Jego solowe ekspozycje prezentowane były m.in. w Galerie Camille Renault w Paryżu, a także licznych muzeach i galeriach duńskich, norweskich, francuskich, hiszpańskich i amerykańskich. Autor witraży Kościoła Lilleborg w Oslo. Kawaler pierwszej klasy Orderu Św. Olafa. Mieszka w Stavanger.
Na warszawskiej wystawie twórczość artysty prezentowana jest po raz pierwszy w Polsce.
„Dedykuję moją wystawę celebracji fantazji i pamięci oraz poszerzeniu ludzkiego umysłu poprzez przenoszenie go na płótno. Całe życie dążę do tego wspaniałego momentu, w którym tłusta, kleista materia z tubek [malarskich] jest przetworzona w nowe istnienie, jak to się dzieje w finałowym chórze Handlowskiego oratorium; kiedy my wszyscy – okaleczeni, schorowani i zmęczeni – powstajemy, by zaśpiewać” – Kjell Pahr-Iversen.
______________
Projekt realizowany w ramach projektu #InterakcjeIntegracje.
Więcej informacji: www.interakcje-integracje.pl

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama