Wystawa IKEA „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!”

W tym roku mija 30 lat samorządu warszawskiego i… 30 lat od otwarcia pierwszego sklepu Ikea w Polsce. Z tej okazji na stacji Metro Wilanowska prezentujemy wystawę pokazującą historię trzech dekad dynamicznych zmian w mieście i życia jego mieszkańców.

1990 to rok dynamicznych zmian w Warszawie – trwa budowa pierwszej linii metra ze stacją „Kabaty”, powstaje samorząd warszawski, a mieszkańcy mają coraz większy wpływ na swoje otoczenie i jego funkcjonalności. Miasto staje się nowoczesne, wygodne i estetyczne. To również czas, gdy w Warszawie został otwarty pierwszy sklep IKEA. Wystawa zorganizowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz IKEA pokazuje jak przez 30 lat zmieniało się miasto, nasze domy i życie.

Na 28 planszach można zobaczyć jak przez ostatnich trzydzieści lat zmieniły się nie tylko nasze cztery kąty i życie mieszkańców stolicy, ale także nasz większy dom – miasto Warszawa.

Wystawa „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!” jest dostępna dla odwiedzających do 10 stycznia 2021 w przestrzeni Akademii Sztuk Podziemnych, po wschodniej stronie antresoli stacji metra Wilanowska w Warszawie.

Wystawa jest dostępna również online pod adresem ikea.com/pl/pl/campaigns/ikea-juz-od-30-lat-urzadza-w-warszawie-lepsze-zycie-pub82710d10

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.