Wystawa fotografii Joela Meyerowitza w Leica 6×7 Gallery Warszawa

Wystawa fotografii Joela Meyerowitza

Od 1 do 30 lipca 2022 roku w 6×7 Leica Gallery Warszawa będzie można obejrzeć wystawę fotografii Joela Meyerowitza pt. „Streetwise.

„Kiedy trzymasz w ręku aparat, masz licencję na widzenie. Widzenie jest właśnie tym, o co chodzi w fotografii.”
Joel Meyerowitz.

Meyerowitz to legenda współczesnej fotografii, jeden z prekursorów fotografii ulicznej, który w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku jako jeden z pierwszych uczynił z koloru istotny element swojego artystycznego języka.
Prezentowana na Mysiej 3 wystawa, to zestaw pięćdziesięciu fotografii, które pozwalają prześledzić najbardziej znamienny okres twórczości Meyerowitza. Zobaczymy najwcześniejsze, zarówno kolorowe, jak i czarno-białe zdjęcia, wykonane na zatłoczonych ulicach Nowego Jorku. Obejrzymy kadry zarejestrowane podczas rocznej podróży przez Europę w latach 1966-67. I wreszcie – na koniec – przyjrzymy się ikonicznym fotografiom wykonanym w Stanach Zjednoczonych w latach 70 tych, na których kolor ostatecznie zwyciężył nad czernią i bielą.

Joel Meyerowitz (ur. w Nowym Jorku w 1938 r. ) jest jednym z najbardziej znanych fotografów ulicznych swojego pokolenia, pionierem i propagatorem fotografii kolorowej, wpływowym publicystą i nauczycielem.
Jest zdobywcą wielu nagród, w tym Medalu Stulecia Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, wyróżnienia Narodowej Fundacjii Sztuki i dwukrotnym stypendystą Guggenheima. Opublikował ponad 30 książek, jest też autorem licznych tutoriali i filmów o fotografii.
Jego prace, prezentowane na ponad 350 wystawach na całym świecie, weszły do kolekcji muzeów takich jak MoMA, Witney Museum of American Art., Tate Modern i wielu innych. Joel Meyerowitz nadal aktywnie fotografuje. Mieszka w Nowym Jorku i w Toskanii.
 

Wystawa: Joel Meyerowitz “Streetwise”
1.07.2022-30.07.2022

Leica Store i 6×7 Leica Gallery Warszawa, Ul. Mysia 3, 3p
Wystawie towarzyszy cykl warsztatów fotograficznych z ambasadorami marki Leica.
Godziny otwarcia: Pon. – Sob. 10-20
Wstęp płatny: 15 zł

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.