Wystawa „BODY WORLDS & The Cycle of Life” w PKiN

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

1 grudnia 2018 roku w PKiN otwarto wystawę „BODY WORLDS & The Cycle of Life” twórcy metody plastynacji dr Gunthera von Hagens.

Ekspozycja jest pierwszą publiczną ekspozycją dotyczącą anatomii człowieka, którą do tej pory miało okazję podziwiać ponad 47 milionów odwiedzających w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Wystawy dr Guntera von Hagens od ponad 20 lat wzbudzają ogromne zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier,  Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To między innymi na wystawie BODY WORLDS rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach brytyjskiego agenta służb specjalnych Jamesa Bonda – Casino Royale!

Biegacz

BODY WORLDS & The Cycle of Life – Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter przedstawiając etapy cyklu życia człowieka. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 150 są atentyczne. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

Wystawa skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym oraz dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką ludzkiego ciała.

Bilety już w sprzedaży na: ebilet.pl oraz eventim.pl
Wystawa czynna od 1 grudnia 2018 r. do 28 lutego 2019 r.

PKiN, Plac Defilad 1 (wejście główne od Marszałkowskiej), 4 piętro

Godziny pracy:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 9:00-20:00 
KASA CZYNNA I WEJŚCIE NA WYSTAWĘ 9:00-19:00

SOBOTA – NIEDZIELA 10:00-20:00 
KASA CZYNNA I WEJŚCIE NA WYSTAWĘ 10:00-19:00

Płuca palacza vs. płuca osoby niepalącej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.