Wykład specjalny: Magdalena Abakanowicz. Od Abakanów do Agory

Wykład specjalny: Magdalena Abakanowicz. Od Abakanów do Agory.

W połowie swego artystycznego życia Magdalena Abakanowicz zaczyna tworzyć rzeźby. Powstają wtedy tak znaczące dzieła jak „Plecy”, „Embriony” czy „Tłumy”. Z tego okresu pochodzi też zwycięski koncept „Architektura arborealna” w ogłoszonym w 1990 roku konkursie na zagospodarowanie przedłużenia tzw. wielkiej osi Paryża.

Monumentalne rzeźby Abakanowicz są integralną częścią przestrzeni publicznej, na przykład Agora w Chicago, która stała się tłem dla „Election Night” Baracka Obamy w 2008 roku.

wykład Milady Ślizińskiej
____

14 kwietnia 2019, godz. 16:00

Kino MUZ, al. Jerozolimskie 3
ok. 75 min bezpłatne wejściówki dostępne online i w kasach od 9 kwietnia
liczba miejsc ograniczona

Wejściówki do pobrania tu – klik

FB-klik
____

? Milada Ślizińska – historyk sztuki, kurator. W latach 1972–1987 pracowała w Galerii Foksal, od roku 1990 do 2011 była Głównym Kuratorem Programu Wystaw Międzynarodowych w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Autorka wystaw m.in.: Jenny Holzer, Josepha Kosutha i Ilyi Kabakova, Cindy Sherman, Gerharda Richtera, Pipilotti Rist, Nan Goldin, Christiana Boltanskiego, Kary Walker, Krzysztofa Wodiczko, Magdaleny Abakanowicz oraz Leona Tarasewicza. Wykładała m.in. w Royal College of Art, Pratt Institute, Columbia University i Bard College. Obecnie wykładowa na Wydziale Sztuki Mediów ASP i Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.