Wydarzenie „Wolność kocham i rozumiem”

Zapraszamy na wydarzenie „Wolność kocham i rozumiem”, w trakcie którego odsłonięty zostanie mural upamiętniający wybitnego działacza opozycji i współzałożyciela Komitetu Obrony Robotników – Jana Lityńskiego. Uroczystość organizowana przez dzielnicę oraz Wolskie Centrum Kultury jest częścią cyklu działań, związanych z odzyskaniem przez Polskę suwerenności w 1989 roku. W jego ramach wspominamy ludzi, którzy walczyli o naszą wolność i ideały, którymi się kierowali.
 
Jan Lityński był z pewnością jednym z nich, dlatego u zbiegu al. Solidarności i ul. Towarowej powstaje wyjątkowy mural. Jego uroczyste odsłonięcie nastąpi 26 września o godz. 15.00, głos zabiorą przedstawiciele władz, autor dzieła oraz organizatorzy, a całość zwieńczy koncert Jacka Kleyffa. Następnie wydarzenie przeniesie się do Amfiteatru w Parku Sowińskiego, gdzie o 17:00 odbędzie się debata „Wolność kocham i rozumiem”. Po niej zaplanowane są koncerty Jazz Bandu Młynarski Masecki, Volnego Choru z Białorusi oraz prapremiera Jana Lityńskiego „Ucieczka do wolności”.
 
Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17
WSTĘP WOLNY
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje dostępne są na profilach Woli w mediach społecznościowych, a także na stronie dzielnicy oraz Wolskiego Centrum Kultury.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.