Wydarzenia w pałacu w Wilanowie wakacje 2016

Wydarzenia w pałacu w Wilanowie wakacje 2016
Sprawdźcie jakie wydarzenia odbędą się w lipcu i sierpniu 2016 roku, w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

16 lipca – 4 września 2016: Parkowanie z książką w Wilanowie

Już po raz 11. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zachęca do udziału w akcji „Parkowanie z książką w Wilanowie”. W tym roku ofertę wydawnicza i warsztatowa skierowana jest do rodzin z dziećmi, a hasło brzmi: „Zaczytany duży i mały”

W programie:
Czytanie na trawie: 
16 lipca, 20 sierpnia, 4 września / godz. 16:00–19:00 / Pompownia

Wypożycz książki, które można czytać w parku. W godz. 16.00–17.30 odbędzie  się  „czytanie na  trawie”, czyli odczytywanie fragmentów książek dostępnych do wypożyczenia. 16 lipca i 4 września akcja będzie tłumaczona na język migowy. Spotkanie odbędzie się w parku w pobliżu budynku Pompowni. Wstęp po wykupieniu biletu do parku w cenie 5 zł (bilet zwykły) i 3 zł (bilet ulgowy). Nie obowiązuje rezerwacja.

Warsztaty rodzinne: 6 sierpnia, 3 września / godz. 16:00
Pompownia (wypożyczanie książek) / Scriptorium Villa Nova (warsztaty)

Zapraszamy do Scriptorium Villa Nova na warsztaty rodzinne, na których będzie można wykonać własną książkę. Wstęp na warsztaty po wykupieniu biletu w cenie 10 zł/osoba, obowiązuje rezerwacja. Wstęp do parku: 5 zł (bilet zwykły) i 3 zł (bilet ulgowy).
REZERWACJA: tel. 22 544 28 50, e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl

Odnośnik do wydarzenia na stronie Muzeum lub dołącz do wydarzenia na Facebooku


3 lipca – 21 sierpnia 2016: Letnie Dni Nudy

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na drugą edycję letnich Dni Nudy.

W programie:
Bajki jak za dawnych lat! Inauguracja akcji: 3 lipca (niedziela), godz. 18:00–19:30

Starsi wspominają je z sentymentem, dla młodszych stanowią atrakcję z zamierzchłych czasów – mowa o bajkach czytanych na żywo do statycznych obrazków utrwalonych na celuloidowych kliszach. W niedzielny letni wieczór, w pięknych okolicznościach przyrody aktor Grzegorz Gierak odtworzy niezwykły klimat bajek z rzutnika.

Udział po wykupieniu biletu wstępu do parku, nie obowiązuje rezerwacja. W przypadku złej pogody wydarzenie odbędzie się w Pompowni.

Nudne leżakowanie w parku wilanowskim: każdy czwartek lipca i sierpnia, godz. 10:00–20:00

Zapraszamy do parku na chwile ożywczej bierności i twórczego relaksu podczas wypoczynku na leżakach i kocach na łonie natury.

Udział bezpłatny, nie obowiązuje rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona.

„Z głupim karty, z mądrym żarty” – o XVII-wiecznych zabawach i zajęciach: 17 lipca (niedziela), godz. 13:00–14:30

To pozornie nudny spacer tematyczny po wnętrzach pałacu, w czasie którego rezydent królewskiego dworu zabawi naszych gości facecjami i łamigłówkami, odkrywając wszelakie tajemnice kultury towarzyskiej XVII i XVIII w. Uwaga, przygotujmy się na niespodzianki!

Udział po wykupieniu biletu wstępu do pałacu, nie obowiązuje rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona. Zbiórka w szatni muzeum.

Przedmioty drugoplanowe – szlakiem rzeczy pomijanych: 21 sierpnia (niedziela), godz. 13:00–14:30

Istnieją wokół nas przedmioty tak oczywiste, że umykające uwadze, wręcz niezauważalne. W czasie tego wyjątkowego spaceru spojrzymy na wnętrza pałacowe z zupełnie innej perspektywy, odkryjemy intrygujące historie pozornie zwyczajnych i oczywistych przedmiotów – nie tylko tych zabytkowych.

Udział po wykupieniu biletu wstępu do pałacu, nie obowiązuje rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona. Zbiórka w szatni muzeum.

Organizator i odnośnik do wydarzenia w odnośniku

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.