Wydarzenia w Domu Kultury Kadr: Luty 2017

Wydarzenia w Domu Kultury Kadr: Luty 2017

Program artystyczny Domu Kultury Kadr na luty 2017 roku.

PROGRAM  LUTY 2017 r.

1 środa godz. 11.00 Widzieć lepiej – okulistyczny program edukacyjny

Wykład i warsztaty w ramach cyklu Retro Akademia poprowadzi dietetyk kliniczny Andrzej Siwek.

wstęp wolny

1 luty środa godz. 18.00 Afryka wokół równika – spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego

wstęp wolny

Autorka pokazu: Monika Witkowska

Kamerun, Gabon, Angola i Gwinea Równikowa to rzadko odwiedzane, jedne z trudniejszych do przemierzania krajów świata – może dlatego jedne z ciekawszych. Z opowieści o trwającej prawie dwa miesiące podróży, w dużej mierze autostopowej, będzie można dowiedzieć się, jak dostać się na audiencję do króla, co zrobić, aby zobaczyć dziko żyjące mandryle i goryle. Uczestnicy poznają Charliego (uratowanego od śmierci z rąk kłusowników szympansa) i popatrzą na zapierające dech w piersiach widoki. Pojawią się też obrazki z życia lokalsów – szokujące kontrasty pomiędzy luksusami najdroższych miast świata (Luanda czy Brazzaville) a wioskami, w których żyje się na granicy ubóstwa, polując na tzw. bush meat (zjadane potem węże, małpy i pancerniki).

3 lutego piątek godz. 19.00 Przedwojenny Mokotów. Najpiękniejsze fotografie

wstęp wolny

Spotkanie autorskie poświęcone albumowi z udziałem autora Tomasza Pawłowskiego.

Fotografie zamieszczone w albumie ,,Przedwojenny Mokotów. Najpiękniejsze fotografie”, który ukazuje się nakładem wydawnictwa RM, składają się na wielowymiarowy portret młodej dzielnicy ówczesnej Warszawy. Utrwalono na nich sztandarowe budowle Mokotowa, ale także miejsca, gdzie fotograf zaglądał nader rzadko, takie jak Sielce i Sadyba. Zdjęcia z tych właśnie miejsc przetrwały jako najcenniejsze pamiątki w rodzinnych albumach. Niezwykłą wartość mają też zdjęcia lotnicze z lat dwudziestych, na których widać rozbudowujące się obszary. Warto więc wybrać się na spacer nie tylko po Starym Mokotowie, Wierzbnie, Ksawerowie, Służewie (zgodnie ze współczesnym podziałem dzielnicy), lecz także po Sielcach, Sadybie czy Siekierkach, aby odkryć je dla siebie. A jest co odkrywać.  

4 lutego sobota godz. 11.00–13.00 Karnawałowe mody – warsztaty plastyczne dla dzieci.

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

Zapraszamy dzieci w wieku 3–6 lat na zajęcia poświęcone dawnej modzie i inspirujące do tworzenia własnych karnawałowych przebrań. Zajęcia prowadzone przez Sztuczki ze sztuką w ramach Rodzinnego Dziedzińca Nadzwyczajności będą inspiracją do stworzenia własnych karnawałowych przebrań. Dzieci dowiedzą się, co to są ciżemki i czy kobieta mogła chodzić w spodniach albo krótkich spódnicach, jak wyglądały dawne stroje balowe i w czym chodzono na co dzień. Na koniec każdy będzie mógł spróbować swoich sił i zaprojektować karnawałowe gadżety!

Sztuczki ze sztuką (Zofia Gońda-Sobczak & Marta Kochlewska) to absolwentki historii sztuki i wieloletnie edukatorkami Muzeum Narodowego w Warszawie. Chcą przybliżać najmłodszym zagadnienia związane ze sztuką. Na swoich zajęciach przedstawiają dzieciom tajemnice artystycznych pracowni, pory roku ukryte w dziełach sztuki i odkrywają, co stanie się, gdy połączy się ze sobą barwy. Wprowadzają w świat niezwykłych malarzy, rzeźbiarzy i architektów.

4 lutego sobota godz. 11.00–15.00 Wióry lecą – warsztaty z podstaw renowacji mebli

wstęp: 20 zł, zakup biletu online lub w kasie

Na zajęciach z ekipą Wióry Lecą będzie można dowiedzieć się, jak wygląda renowacja starego mebla krok po kroku. Skoncentrujemy się na wybranych, konkretnych przypadkach zachęcamy do przyniesienia ze sobą własnych niewielkich mebli, np. krzeseł z tapicerką do wymiany, stolików, taboretów. Jeśli przedmiot wymaga wymiany obicia, prosimy o zaopatrzenie się w kawałek tkaniny powinien on być o kilka centymetrów większy z każdej strony niż tapicerowana powierzchnia.

4 lutego sobota godz. 17.00–19.00 Opowieści rodzinne – warsztaty komiksowe dla dorosłych

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Prowadzi Olga Wróbel, kulturoznawczyni, autorka komiksów, pracownica muzeum. Współprowadzi (wraz z Wojciechem Szotem) bloga książkowego Kurzojady i, samodzielne, komiksowe „Odmiany masochizmu”.

Słowo od Prowadzącej:

Najpierw powiem Wam, co to jest komiks, bo bez słowa wstępu ani rusz. Potem dowiecie się, że każdy może komiks stworzyć, co to za problem. Porozmawiamy o narracjach biograficznych, eksplorujących historie wielkie i bolesne, ale także codziennie (i bolesne – a może wcale nie?). Następnie będziecie rysować Wy, a ja zajmę się chwaleniem ciekawych rozwiązań i dyskretnym korygowaniem błędów.  Na koniec wszyscy wiwatujemy. Zapraszam! Olga Wróbel

4 lutego sobota godz. 19.00 Wszystko będzie dobrze

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Trio humorystów nowego „Przekroju” – na żywo!

Zapraszamy na wieczór szalonych skeczy i piosenek, na spotkanie z kosmitami, profesorami, inżynierami, androidem, oddziałem Superbohaterów w wojsku polskim i wieloma innymi postaciami. Grzegorz Uzdański, Maciej Kaczyński i Maciej Sosnowski mierzą się z zagadkami kosmosu i życiowymi problemami, w które wczuje się każdy widz spektaklu.

Członkowie tria Wszystko będzie dobrze studiowali razem filozofię, dziś piszą książki („Wakacje”, „Facecje”, „Pokochać dialektykę”), grają i śpiewają w zespołach (Przepraszam, Ryby, Extra), prowadzą strony na facebooku (Nowe wiersze sławnych poetów, Przygody Misia Klopsa, Facecje) i wychowują dzieci oraz koty (dwie pary). Wierzą, że wszystko będzie dobrze.

8 środa godz. 18.00 Islandia – wyspa żywiołów – spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego

wstęp wolny

Autor pokazu: Łukasz Supergan

Celem wyprawy, którą odbył autor pokazu, było przejście Islandii ze wschodu na zachód, między skrajnymi punktami geograficznymi: przylądkiem Gerpir, najdalszym na wschodzie i Bjargtangar, leżącym na zachodzie. Po drodze podróżnika czekało kilka tygodni marszu przez islandzki interior – głębokie wnętrze wyspy, surowe i pozbawione szlaków. Marsz w tamtym kierunku oznaczał podróż przez wulkaniczne pustkowia, przedpola lodowców, pokonywanie rwących, lodowcowych rzek oraz zmaganie z pogodą. Nawigację utrudniały niespodziewane wylewy rzek oraz pola lawy. Tego trudnego szlaku Łukasz Supergan podjął się samotnie, wybierając najdłuższy możliwy kierunek marszu przez wyspę. Posługując się mapami i kompasem, starając się poznać Islandię od jej dzikiej i mało odwiedzanej strony, przewędrował ponad 900 kilometrów ścieżkami i bezdrożami przez środek kraju, by ostatecznie ukończyć wędrówkę we Fiordach Zachodnich Islandii.

9 czwartek godz. 19.00 Walentynki z offem – Warsaw Short Framing

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Cykl pokazów filmowych prezentujących najnowsze dokonania polskiego i światowego kina offowego.

Tradycyjnie w lutym zapraszamy na nietypowy walentynkowy pokaz filmów o miłości.

Książę, reż. Franz Maria Quitt (Austria), 20’

Historia 9-letniego Jacoba, który zakochuje się w starszej dziewczynie z podwórka. Skupiony na zalotach nie dostrzega, że małżeństwo jego rodziców właśnie się rozpada.

Zaufanie, reż. Dave Lojek (Niemcy), 6’

Pierwszy kontakt między kobietą i mężczyzną jest zawsze taki sam, niezależnie

od szerokości geograficznej – twierdzą twórcy filmu, pokazując uniwersalny zestaw gestów, które wykorzystujemy podczas podrywu.

Pieśń żeglarza, reż. Gabriel Tzafka (Dania), 17’

Samotny marynarz powraca na jedną noc do Danii, by odnaleźć kobietę, którą opuścił wiele lat temu.

Help Point, reż. Andrew Margetson (Wielka Brytania), 12’

Jack i Maja spotykają się na parkingu przy lotnisku. Oboje próbują odnaleźć swoje auta. Czy te poszukiwania mogą się stać początkiem nowej znajomości?

Cisza między dźwiękami, reż. Robert Windisch (Niemcy), 28’

Żona Felixa, konstruktora organów, leży w śpiączce. By się do niej zbliżyć, mężczyzna postanawia najpierw się od niej oddalić…

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 85 min

11 sobota godz. 19.00 Potok – spektakl grupy A.TAK

wstęp wolny, rezerwacja miejsc na www lub telefonicznie

Laureat głównej nagrody w zeszłorocznym Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Teatrze Studio.

Jakaś krawędź. Stojący na niej Człowiek-Man wychyla się do przodu. Właśnie podjął bardzo ważną decyzję w swoim życiu. Chce przedostać się do „Kraju”. Jednak z jakiegoś powodu Człowiek-Man ma coraz większy problem z tym, by zrobić ten ostateczny krok. Moment przełomu staje się przykrym rytuałem niemożności. Czy to jest w ogóle możliwe? Czym jest upragniony „Kraj”? Czy istnieje naprawdę?

Tekst: Mariusz Babicki
Reżyseria: Wojciech Jaworski, Mariusz Babicki
Człowiek-Man: Wojciech Jaworski
Muzyka: Marcin Kaim Kowalczyk
Współpraca artystyczna: Tomasz Kaczorowski
Reżyseria świateł: Przemysław Kalemba


13.02.– 24.02. godz. 8.00-16.00 Pojechane ferie w DK Kadr

Dom Kultury Kadr zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w urozmaiconym, multidyscyplinarnym programie zajęć. Pod okiem doświadczonych, inspirujących do kreatywnych poszukiwań instruktorów przerwa między semestrami minie jak w okamgnieniu i pozostawi po sobie emocje równie intensywne jak wspomnienia egzotycznej podróży.

Dzieci zgłębią tajniki tradycyjnej fotografii, poznają podstawy gry na pianinie i programowania, sprawdzą, co piszczy w tramwaju, przetestują, czy ciało działa jak instrument perkusyjny. Zastanowią się, czy wanna może być dziełem sztuki i spróbują odmalować na papierze rytmy i harmonie.

Praktyka street artu, warsztaty raperskie, filmowe i bębniarskie, turnieje gier planszowych, spotkanie z meksykańskimi opowieściami i elektryzujące rozrywki w ramach dorocznej plastyczno-ruchowej Olimpiady Zimowej to tylko niektóre atrakcje czekające przy Gotarda 16 na małych gości. Dom Kultury Kadr otworzy przed nimi swoje podwoje na dziesięć intensywnych, pełnych dziesiątek małych i dużych odkryć dni.

Dostępne opcje:

100 zł – karnet na pierwszy tydzień (dowolne godziny; zajęcia trwają od 8.00 do 16.00)  – zakup karnet

100 zł – karnet na drugi tydzień (dowolne godziny; zajęcia trwają od 8.00 do 16.00) – zakup karnet

30 zł – wejściówka na jeden dzień (dowolne godziny; zajęcia trwają od 8.00 do 16.00) 

Zakup karnetów online lub w DK Kadr, rezerwacja wejściówek telefonicznie lub w DK Kadr

Zobacz grafik pierwszy tydzień  grafik drugi tydzień

Bałwanki i sanki – wyśpiewujemy zimę

Co najlepiej rozgrzewa w mróz? Śpiewanie piosenek o tematyce zimowej, poznawanie nowych rytmów i melodii, tworzenie akompaniamentu na instrumentach perkusyjnych, dźwiękorurkach oraz metalofonach.

Body percussion

Body percussion to sztuka muzyczna, do której wymagane jest jedynie ludzkie ciało. Uczestnicy zajęć konstruują rytmy oraz wydobywają różnobarwne dźwięki poprzez tupanie, klaskanie, pstrykanie palcami, szuranie, klepanie, wykorzystywanie głosu, itp. Body percussion rozwija poczucie rytmu, szybkie reagowanie, koordynację, umiejętności współpracy i komunikacji w zespole. Poprzez aktywację różnych części mózgu, ma pozytywny wpływ na pamięć i koncentrację.

Co piszczy w tramwaju? Spotkanie z Twoim Motorniczym

Kto ratuje nierozważne jeże? O której trzeba iść spać, żeby rano rozwieźć dzieci do szkół? Dlaczego tramwaj jest bardziej przyjazny środowisku niż autobus, nawet elektryczny? Jak wygląda nastawiacz i czy jest ciężki? Autor kultowego bloga o tajemnicach jazdy tramwajem, motorniczy Rafał Wójcik, odpowie na wszystkie pytania, które przyjdą do głowy dzieciom, i zdradzi im tajemnice najciekawszych pojazdów na świecie.

Design – czy wanna może być dziełem sztuki?

Design to termin, który wydaje się zbyt trudny dla dzieci, nie lepiej rzecz się ma z jego polskim odpowiednikiem: „sztuka użytkowa”. Edukatorzy z ekipy Sztuczek ze sztuką odczarują brzmiące tajemniczo pojęcia, przybliżą uczestnikom historię dyscypliny i razem z nimi sprawdzą, jakie przedmioty są najbardziej kultowe. Także dzieci spróbują swoich sił jako projektanci pięknych rzeczy.

Fotografia bez smartfona

Jak utrwalić rzeczywistość za pomocą światła, bez cyfrowego sprzętu? Kto wpadł na to, że można, kiedy i w jaki sposób? Czy można zrobić zdjęcie pudełkiem? Uczestnicy warsztatów tradycyjnej fotografii odpowiedzą sobie na wszystkie te pytania, zbudują własny aparat otworkowy i skorzystają z samodzielnie skonstruowanej ciemni.

Ładujemy akumulatory!

Codzienna kreatywna rozgrzewka przed dalszymi wyzwaniami czekającymi na uczestników ferii. Animacje plastyczne, nauka gry na pianinie i podstaw programowania, gry i szarady – podczas porannych zajęć każde z biorących w nich udział dzieci znajdzie coś dla siebie!

Malowane dźwiękiem

Dzięki warsztatom multisensorycznym dzieci poznają arcydzieła muzyczne ilustrujące pory roku, wymienią i opiszą swoje wrażenia, a na koniec stworzą własne muzyczne obrazy – prace na styku brzmień i barw. Zajęcia rozwijają wrażliwość na różne dyscypliny sztuki i uczą synestetycznego postrzegania świata.

Olimpiada zimowa

Skoki narciarskie, jazda figurowa na łyżwach, a może slalom? Nie trzeba wychodzić z ciepłej sali plastycznej, by spróbować wszystkich tych dyscyplin, a nawet zdobyć złoty medal w którejś z nich. Dzieci wykonają figurki sportowców, miniatury sprzętu sportowego i scenografię zimowych gier olimpijskich z nieoczywistych elementów takich jak klocki z… kukurydzy czy magnesy. Autorski projekt teatru plastycznego pobudzi wyobraźnię, ekspresję i pomysłowość uczestników.

Opowieści meksykańskie

W planie spotkania ze słowem i muzyką Meksyku ekspedycja na drugi koniec świata, przeprawa przez ocean i lądowanie w sercu kolorowego kraju, gdzie na dzieci czekać będą dynamiczne, pełne wyszukanych przypraw opowieści. Uczestnicy dowiedzą się, kto piekł tortille dla Watakame, jak według Huicholi powstał świat i w kim zakochał się Pan Żaba.

Street art

Artystyczny głos ulicy: niezależny, inspirujący i – w Domu Kultury Kadr – całkowicie legalny. Zimowe warsztaty streetartowe będą polegały na odbijaniu wzorów na różnych powierzchniach (ściany, torby, ubrania itp.) za pomocą własnoręcznie przygotowanych szablonów.

Sułtani planszówek

Gry planszowe to nie tylko emocje, rywalizacje i dobra zabawa, lecz także gimnastyka umysłu, nauka podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności, planowania i przewidywania. Rozwijają wyobraźnię, umiejętności społeczne i interpersonalne. Pod okiem specjalisty od planszówek dzieci spróbują swoich sił w grach strategicznych i akcji oraz zręcznościówkach.

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty z gry na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych będą doskonałą okazją do rozwinięcia talentów, zarówno muzycznych, jak i osobowościowowych takich jak wyrażanie siebie, koncentracja na zadaniu, cierpliwość w treningu, wyrozumiałość dla innych czy umiejętność pracy w zespole. W rytmie afrykańskich bębnów dzieci przyjmą dzienną dawkę witaminy R – jak radość.

Wytwórnia filmów dokumentalnych

Z czym się je film dokumentalny? Czym różni się od filmu fabularnego? Czy dzieci mogą produkować i reżyserować własne dokumenty? Jak najbardziej! Podczas dwudniowych warsztatów w Kadrze mali dokumentaliści stworzą swoje pierwsze filmy.


15 środa godz. 11.00 Pałac Lodowy – zapomniana atrakcja dawnej Warszawy

Wykład multimedialny prowadzi dziennikarz i varsavianista Dominik Wendołowski

wstęp wolny

15 środa godz. 18.00 Bułgaria – z dala od Złotych Piasków – spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego

wstęp wolny

Autorzy pokazu: Malwina i Artur Flaczyńscy

Bułgaria to kraj, kojarzony z dawnymi wczasami nad Morzem Czarnym, kolorową ceramiką, perfumami różanymi i winem Sofia. A jak wygląda mniej znane oblicze Bułgarii? Składa się na nie prawdziwa mozaika pozornie niedopasowanych do siebie elementów: socrealistyczne gmachy, zaniedbane blokowiska, sielankowe wioski i miasteczka, będące żywymi skansenami, skaliste szczyty Riły otaczające połyskujące jak lusterka polodowcowe jeziora, zielone łagodne stoki Starej Płaniny, szeroko rozlana wstęga Dunaju, bezkresne pola słoneczników, pełne malowideł cerkwie pachnące woskiem, a do tego jeszcze cała masa znanych głównie miejscowym atrakcji przyrodniczych: niesamowitych kształtów formacje skalne, jaskinie, wodospady… Będzie i ceramika, róże i wino – nie będzie Złotych Piasków, bo w Bułgarii naprawdę szkoda czasu na siedzenie na plaży.

16 czwartek godz. 18.30 Między Kadrami. Nowe Kino Polskie

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Cykl prezentujący ambitne kino polskie oraz promujący młodych reżyserów

W programie spotkania filmy:

Nauka, reż. Emi Buchwald, Polska 2016, 19’

Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej w ramach pracy domowej stają przed wyzwaniem nauczenia się na pamięć wiersza Juliana Tuwima pt. Nauka. Wraz ze swoimi rodzicami i najbliższymi starają się zrozumieć i zinterpretować klasyczny polski utwór. Krótki dokument nie tylko przedstawia paradoksy nauczania szkolnego, ale też stanowi ciekawą obserwację społeczną.

Zjednoczone Stany Miłości, reż. Tomasz Wasilewski, Polska 2016, 101’

Jest początek 1990 roku. Mimo iż nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Po pokazie spotkanie z twórcami

18 sobota godz. 18.00 Marianna i chłopaki – koncert

wstęp: 5 zł, zakup biletu miejsc online lub w Domu Kultury Kadr

Hity lat 90. w aranżacji na mandolinę, gitarę, saksofon, klawisze i jazzowy śpiew.

Skąd przybyli? Co grają? To legendarna Marianna i zadzierżyste chłopaki z Warszawy! Na przemian pieszczą i krzywdzą swoje instrumenty, żeby wycisnąć z nich najpiękniejsze harmonie i najczystszą energię. Odkąd przenieśli największe hity w świat swoich muzykujących, żywych aranżacji, nieustannie podbijają serca publiczności wszystkich ras, wyznań i gustów.

Występują:

Marianna Wybieralska – śpiew

Piotr Ciemniewski – perkusja

Paweł Jędrzejewski – klawisz

Jacek Wojcieszuk – gitara

Jasiek Tytman – mandolina

22 środa godz. 18.00 Kirgistan – podróż do krainy nomadów – spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego

wstęp wolny

Autor pokazu: Tomasz Tułak

Większość obszaru Kirgistanu kraju to góry. Kirgizi swoim wyglądem i sposobem życia przypominają Mongołów, a sam kraj – pełen ośnieżonych, kolorowych szczytów – kojarzy się z Tybetem. Podczas pokazu zobaczymy zdjęcia z niezwykłych miejsc położonych w górach Tien Szan i Pamiru. Usłyszymy też o przygodach na ,,dachu świata’’: noclegach w jurtach, konnych i pieszych wycieczkach, poznamy ciekawostki z życia Kirgizów.

23 czwartek godz. 19.00 Warsaw Short Framing

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Cykl pokazów filmowych prezentujących najnowsze dokonania polskiego i światowego kina offowego

Moloch, reż. Szymon Kapeniak (Polska), 32’

Roma, Stach i Chudy pracują nielegalnie na terenie podupadającej huty stali. Roma przeżywa właśnie płomienny romans i postanawia odejść z pracy, upatrując

w nowym uczuciu pretekst do zmian w życiu. Jego koledzy chcą odwieść go od tego zamiaru.

Ruben wychodzi, reż. Frederic Siegel (Szwajcaria), 5’

Ruben wychodzi z domu, ale ciągle wydaje mu się, że o czymś zapomniał.

Czy zamknął drzwi? Zakręcił gaz? A jeśli nie?

Wrażliwość, reż. Anastasiya Maksymczuk (Ukraina), 19’

Młode małżeństwo wychodzi jak co rano do pracy. Nie przeczuwają, że tego dnia spotka ich tragedia.

Śnieg w Rio, reż. Manuel Vogel (Niemcy), 25’

Sebastian, który ma pilnować transportu wartościowego obrazu pociągiem

do komunistycznej Pragi, trafia w sam środek wielkiej szpiegowskiej afery.

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 85 min

24 piątek godz. 18.00 Nasłuch – warszawskie spotkania fieldrecordingowe

wstęp wolny

Drugie z cyklu spotkań poświęconych wyjątkowej dyscyplinie sytuującej się na pograniczu muzyki, sztuki dźwięku i reportażu. W ramach otwartego przeglądu nagrań terenowych autorstwa warszawskich artystów zajmujących się field recordingiem każda z osób będzie miała 10 minut na odtworzenie nagrania i krótkie wprowadzenie publiczności w okoliczności jego powstania.

24 piątek godz. 19.00 Kobiece wieczory

wstęp wolny, rezerwacja miejsc telefonicznie

Kobiece wieczory – warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet. Ciekawe rozmowy, inspirujące tematy z dziedziny rozwoju osobistego, zdobywanie wiedzy o sposobach na samorealizację, wymiana doświadczeń.

Spotkanie prowadzi psycholog Elżbieta Dybińska

24 piątek godz. 20.00 Lotto – koncert

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Koncert zwycięzców rankingu polskich albumów 2016 roku „Gazety Wyborczej”

Występują:

Łukasz Rychlicki – gitara

Mike Majkowski – kontrabas

Paweł Szpura – perkusja

Zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki. Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie.

Drugi album LOTTO Elite Feline, wydany w kwietniu 2016 roku przez wytwórnię Instant Classic, Elite Feline zdominowała większość rankingów podsumowujących 2016 rok. Została  m.in. uznana za płytę roku w plebiscycie Gazety Wyborczej, w której brało udział 40 polskich krytyków muzycznych.

Jak się jednak okazuje, grana w perfekcyjnym skupieniu muzyka o tak prostej strukturze może się okazać wyjątkowo wciągającym doświadczeniem. Niekoniecznie skomplikowane formy pochłaniają najmocniej.

POLITYKA

Więcej:

http://lottoband.bandcamp.com/releases

https://www.youtube.com/watch?v=AK2XX4wauz0

https://www.youtube.com/watch?v=AK2XX4wauz0

Łukasz Rychlicki – urodził się w 1977 roku, mieszka w Warszawie. Znany przede wszystkim z grania w zespole KRISTEN, założonym pod koniec lat 90. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji.

Współpracował z takimi postaciami jak Robert Piernikowski, Mikołaj Trzaska, Piotr Kurek, 1988.

Mike Majkowski – urodził się w 1983 roku w Sydney, od 2011 roku mieszka w Berlinie. Aktywny w szerokim spektrum współczesnej muzyki, zarówno w ramach improwizacji jak i kompozycji. Oprócz LOTTO Mike znany jest głównie ze swojej solowej pracy oraz jako część Hailu Mergia Trio (razem z Tonym Buckiem), Konzert Minimal (berliński kolektyw wykonujący kompozycje współczesnej muzyki), oraz BLIP (razem z Jimem Denleyem). Mike współpracował z takimi postaciami jak: Chris Abrahams, Marshall Allen, Han Bennink, Peter Brötzmann, Mike Cooper, Axel Dörner, Cor Fuhler, Kraig Grady, Mazen Kerbaj, Catherine Lamb, Paul Lovens, Magda Mayas, Bob Mintzer, Mike Nock, Robert Piotrowicz, Jon Rose, Alexander von Schlippenbach, Hollis Taylor and Mikolaj Trzaska.

Paweł Szpura – urodził się w 1980 roku, mieszka w Warszawie. Jego styl gry na perkusji jest wypadkową wielu tradycji, można w niej usłyszeć wpływy arabsko-afrykańskie i tureckie i kontynuuje tradycję zapoczątkowaną przez takich perkusistów jak Ed Blackwell i Hamid Drake. Oprócz LOTTO, Paweł jest znany z takich zespołów jak: Wovoka, Cukunft, Hera i zespołu Mikołaja Trzaski wykonującego soundtrack do filmu „Róża”.

25 sobota godz. 19.00 Słowa w Kadrze – spotkanie z Joanną Mueller i slam poetycki

wstęp wolny

Spotkanie z poetką Joanną Mueller i slam poetycki, którego zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 300 zł.

Prowadzi Paweł Siwek, dziennikarz Programu II Polskiego Radia.

Zgłoszenia uczestników na miejscu, od godz. 17.30.

Joanna Mueller – urodzona w 1979 roku w Pile. Poetka, eseistka, redaktorka, wielodzietna mama. Wydała cztery tomy poetyckie: Somnambóle fantomowe (Kraków 2003), Zagniazdowniki/Gniazdowniki (Kraków 2007, nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia), Wylinki (Wrocław 2010) i intima thule (Wrocław 2015, nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i do Silesiusa) oraz dwie książki eseistyczne: Stratygrafie (Wrocław 2010, nagroda Warszawska Premiera Literacka) i Powlekać rosnące (Wrocław 2013). Redaktorka książek: Solistki. Antologia poezji kobiet (1989–2009) (Warszawa 2009, razem z Marią Cyranowicz i Justyną Radczyńską) oraz Warkoczami. Antologia nowej poezji (Warszawa 2016, wraz z Beatą Gulą i Sylwią Głuszak). Pisuje również wiersze dla dzieci. Mieszka w Warszawie, gdzie m.in. współprowadzi seminarium o literaturze kobiet Wspólny Pokój.

25 sobota godz. 17.00–20.00 Sąsiedzki podwieczorek w Akumulatorze

wstęp wolny – wszyscy są zaproszeni!

W ostatnią sobotę lutego czekamy na Was w Akumulatorze (przestrzeń sąsiedzka Domu Kultury Kadr) z kawą, herbatą, grami planszowymi i drobnym poczęstunkiem.


Dom Kultury Kadr ul. Gotarda 16

Strona internetowa: http://www.dkkadr.waw.pl

źródło: informacja prasowa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.