Wydaj płytę z Będzie Głośno – startuje konkurs radiowej Czwórki

Ruszyła 5. edycja konkursu radiowej Czwórki, skierowanego do utalentowanych muzyków, będąca rozwinięciem audycji „Będzie Głośno!”. Nagrodą jest wydanie debiutanckiego krążka. Warunki udziału w konkursie są dwa: nagrany materiał na płytę oraz brak podpisanego kontraktu z wytwórnią muzyczną.

Zgłoszenia można wysyłać od 4 czerwca do 16 lipca za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie Czwórki. Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia. Premiera albumu planowana jest na przełom października i listopada br.

Nagrodą w konkursie jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie Głośno!” oraz w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

– Wydanie debiutanckiej płyty to dla muzyka nowy początek, nowy start. Ten album zawsze jest długo wyczekiwanym punktem w karierze. Mnie ogromnie cieszy, że my jako Czwórka dajemy szansę wydać

taką płytę, a zwycięzca dostaje od nas pełen „pakiet”, który od razu wprowadzi go na muzyczny rynek – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

Konkurs jest rozwinięciem audycji „Będzie Głośno!”, która umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Słuchacze mogą natomiast głosować na utwory, których lista znajduje się na stronie Czwórki. Piosenki emitowane są podczas audycji w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

– Większość sceny muzycznej w Polsce stanowią debiutanci. Bardzo trudno jest im się przebić. Te lata istnienia audycji i konkursu, który teraz startuje po raz piąty, pokazują, jak wielu jest tych muzyków jest i jak wielu z nich chce zaistnieć. Przez ten czas zgłosiło się do nas kilka tysięcy zespołów – dodaje Damian Sikorski.

Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki „Będzie Głośno!” ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia siedem płyt: Ms. Obsession „Manekin”, Marta Zalewska „Marta Zalewska”, Sara Kordowska „Wszystko i nic”, Myasta „Na dobrym kursie”, składanka „Będzie głośno”, składanka „Będzie głośno vol.2” oraz najnowsza, która premierę miała 28 maja br. – składanka „Będzie głośno vol.3”.

Więcej informacji: https://www.polskieradio.pl/10,Czworka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.