Wybieramy fotelik dla niemowlaka – modele Maxi Cosi 0-13 kg

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego, szczególnie tego pierwszego, z przedziału wagowego 0-13 kg, to jedna z ważniejszych decyzji dotyczących bezpieczeństwa dziecka. Dobrze, żeby idealnie pasował do sylwetki młodego pasażera, był wyposażony w przeciwsłoneczną budkę, a także w miękką, amortyzującą wstrząsy wyściółkę, aby nic nie zakłóciło snu dziecka. Tylko wówczas fotelik 0-13 kg zapewni niemowlakowi należytą ochronę i wygodę podczas jazdy. Te wszystkie atuty posiadają nosidełka od producenta Maxi-Cosi.

Najważniejsze cechy fotelików 0-13 kg Maxi-Cosi

Marka Maxi-Cosi zaleca przewożenie dziecka minimum do 15. miesiąca życia tyłem do kierunku jazdy, w związku z tym wszystkie foteliki z grupy 0 montuje się właśnie w ten sposób. Każde nosidełko można ponadto mocować na dwa sposoby, to znaczy albo na bazie ISOFIX, albo za pomocą pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Zdecydowanie bezpieczniejsze jest jednak korzystanie z systemu ISOFIX, ponieważ zmniejsza ryzyko niewłaściwej instalacji i jednocześnie gwarantuje solidne trzymanie się fotelika na kanapie.

Systemy bezpieczeństwa

Spośród najbezpieczniejszych fotelików Maxi-Cosi 0-13 kg, warto wymienić między innymi modele CabrioFix, Coral i Pebble Pro. Każdy z nich posiada wewnętrzny system ochrony bocznej, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo w razie kolizji bocznej. Ponadto modele Maxi-Cosi Coral oraz Maxi-Cosi Pebble Pro spełniają wymogi europejskiej normy prawnej i-Size.

Nosidełka Maxi-Cosi CabrioFix oraz Pebble Pro w niezależnych testach ADAC uzyskały 4 gwiazdki. Najwyższą oceną, bo 5 gwiazdek otrzymał fotelik samochodowy Maxi-Cosi Coral.

Wygoda dziecka

Należy zwrócić uwagę, że producent Maxi-Cosi nie zapomina również o wygodzie swoich najmłodszych pasażerów.

Wyjątkowej wygody każdemu fotelikowi, w tym również modelowi Maxi-Cosi CabrioFix, nadaje watowana tapicerka oraz miękka wyściółka. Model Maxi Cosi Coral został wyposażony w zagłówek z regulacją wysokości. Nosidełko Maxi-Cosi Pebble Pro natomiast dodatkowo posiada jeszcze wkładkę spłycającą siedzisko Baby-Hugg z osobnym zagłówkiem, która doskonale sprawdzi się w przypadku niemowlaków, a nawet wcześniaków, gdyż zapewnia ergonomiczną pozycję kręgosłupa.

W słoneczne dni komfort podróży zapewni dziecku duży daszek przeciwsłoneczny. Po zamontowaniu nosidełka na stelażu, budka zagwarantuje również osłonę przed wiatrem i opadami atmosferycznymi, a pokrycie jej filtrem UV50+ ochroni przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Dodatkowe wyposażenie

Do każdego modelu można osobno dokupić takie produkty jak: śpiworek, moskitiera, pelerynka przeciwdeszczowa, szerokokątne lusterko na tylną kanapę oraz ochraniacz pod fotelik. Nosidełko wyposażone we wszystkie powyższe elementy z pewnością zagwarantuje dziecku podróż, a niekiedy nawet krótkie spacery w komfortowych warunkach.

Maxi-Cosi CabroFix, Coral czy Pebble Pro – który model wybrać?

Każdy z wymienionych wyżej modeli wyróżnia się czymś na tle pozostałych fotelików samochodowych. Model CabroFix jest najtańszy, fotelik Maxi Cosi Coral uzyskał najwyższą ocenę w testach zderzeniowych ADAC, natomiast nosidełko Pebble Pro posiada najlepsze wyposażenie. To, który model jest najlepszy, zależy zatem przede wszystkim od potrzeb i preferencji zarówno dziecka, jak i rodziców. Ważne jednak, aby przed zakupem konkretnego modelu upewnić się, że będzie dopasowany do samochodu, w którym ma zostać zamontowany.

Jak widać, modele fotelików od producenta Maxi-Cosi zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniały nie tylko bezpieczeństwo w podróży, lecz także wygodę podróżowania oraz komfortowe warunki podczas spacerów. Każdy model wyróżnia się innymi cechami, w związku z czym wybór tego najlepszego nosidełka może być trudny. Powyżej zostały zaprezentowane trzy modele w różnych cenach, aby przedstawić jak najwięcej rozmaitych funkcji dostępnych w fotelikach 0-13 kg Maxi-Cosi. Podczas wyboru nosidełka należy jednak pamiętać, że idealny fotelik 0-13 to ten, odpowiadający potrzebom jego użytkownika, a także pasujący do pojazdu.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.