Wstęp do nauki hebrajskiego – warsztaty Żydowskie ABC

Wstęp do nauki hebrajskiego – warsztaty Żydowskie ABC.

Zapraszamy na zajęcia językowe w ramach cyklu „Żydowskie ABC” współorganizowanego przez JCC Warszawa i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN!
Wstęp do nauki języka hebrajskiego czeka nas 26 lutego 2018 o 18:00 w JCC Warszawa, a zajęcia poprowadzi Anna Piątek.

Udział bezpłatny, RSVP na biuro@jccwarszawa.pl (z dopiskiem „Żydowskie ABC” – hebrajski).
Liczba miejsc ograniczona!

Wydarzeniem komplementarnym do warsztatów będzie dyskusja pt. „Co to są języki żydowskie?”, która odbędzie się 21 lutego 2018 o 18:30 w Klubiokawiarni Muzeum POLIN.

Opieka merytorycza:
Agata Rakowiecka – dyrektorka JCC Warszawa, od 10 lat związana z The American Jewish Joint Distribution Committee. Absolwentka programu stypendialnego Melton na Uniwersytecie Hebrajskim, pracowała na rzecz dialogu żydowsko-arabskiego w organizacji Beit Hagefen w Hajfie. Od 2008 roku współtworzyła lokalne i międzynarodowe programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży żydowskiej. Od 2012 roku prowadzi JCC Warszawa.

Rabinka Małgorzata Kordowicz – absolwentka Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Lektorka języka hebrajskiego na polskich uczelniach i redaktorka polsko – żydowskich periodyków. Jej polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci to pierwszy żydowski modlitewnik, który ukazał się drukiem w Polsce od czasu II wojny światowej. W 2016 roku ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i, jako pierwsza Polka, została rabinką.

https://www.facebook.com/events/552293401817835/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.