Wsparcie dla technikum mechatronicznego przy Wiśniowej

Napędy hydrauliki siłowej, sterowanie numeryczne czy hybrydowe silniki – takie specjalizacje pojawią się w najlepszym technikum w Warszawie znajdującym się na Mokotowie. Szkoła podpisała porozumienie z Toyotą, Heidenhain oraz Bosch Rexroth. Uczniowie mogą liczyć na wyższy poziom lekcji zawodowych.

W poniedziałek, 25 lutego dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 podpisał porozumienie z trzema firmami specjalizującymi się w nowych technologiach. Koncern Toyota Motor Poland jest ekspertem m.in. w instalacji silników hybrydowych w ekologicznych pojazdach. Firma Heidenhain projektuje i produkuje urządzenia pomiarowe i numeryczne, a Bosch Rexroth związany jest z napędami i sterowaniem hydraulicznym. Firmy zapewnią młodzieży i nauczycielom dodatkowe szkolenia i materiały dydaktyczne. Dodatkowo wybrani uczniowie odbędą praktyki zawodowe m.in. w autoryzowanych stacjach dilerskich i będą pracować przy liniach produkcyjnych. Pod koniec kształcenia potwierdzą swoje umiejętności certyfikatem. Szkoła otrzyma także nowy sprzęt na doposażenie pracowni dydaktycznych.

W spotkaniu uczestniczyli wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska, burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz przedstawiciele współpracujących ze szkołą organizacji.

źródło: http://mokotow.waw.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.