WOŚP wspiera Warszawę w pandemii

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała sprzęt medyczny, który wspiera stołeczne podmioty w walce z pandemią i opiece nad pacjentami.

Szpital Bielański otrzymał od Fundacji WOŚP 20 łóżek szpitalnych do intensywnej terapii ze specjalistycznymi materacami przeciwodleżynowymi; rynkowa cena jednego kompletu (łóżko + materac) to około 20 tys. zł.

Specjalistyczne materace posiadają m.in. regulację ciśnienia w komorach, które można dostosować do wagi i ułożenia pacjenta, dzięki czemu zapewniają komfort podczas hospitalizacji i mogą być wykorzystywane jako środek pomocniczy w leczeniu bólu.

Łóżka wraz z materacami przekazane Szpitalowi Bielańskiemu przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiły już na oddziały szpitalne, na których są leczeni pacjenci zakażeni koronawirusem. Ze względu na przebieg zakażenia wirusem SARS-CoV-2, kiedy chory przebywa wiele dni w pozycji leżącej, profilaktyka i leczenie odleżyn są bardzo ważne. Sprzęt będzie również wykorzystywany w czasie powrotu chorego do zdrowia podczas pobytu w szpitalu.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała również trzy koncentratory tlenu dla Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego. W trzech placówkach SCOL znajduje się łącznie ponad 700 łóżek, a otrzymany od WOŚP sprzęt będzie wykorzystywany do leczenia pacjentów, którzy wymagają wentylacji i dotlenienia, np. z powodu schorzeń płucnych. Jak wskazuje nazwa urządzenia, sprzęt dostarcza wysokoskoncentrowany tlen i nie jest respiratorem, ale może wspomagać również leczenie pacjentów zakażonych COVID-19.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.