Worldwide Vegan Bake Sale w Hali Gwardii

Worldwide Vegan Bake Sale w Hali Gwardii.

Spróbuj wegańskich pyszności i przyłącz się do ogólnoświatowej akcji promującej roślinny styl życia. ProVeg, organizacja zajmująca się budowaniem świadomości żywieniowej, zaprasza na Worldwide Vegan Bake Sale – ogólnoświatową inicjatywę, która łączy w sobie popularyzację pysznych wegańskich wypieków ze zbiórką funduszy na cele dobroczynne. Środki można przeznaczyć na przykład na organizacje zajmujące się prawami zwierząt hodowlanych, wpływem przemysłowej hodowli na zmiany klimatu, czy promującą zdrowe, roślinne odżywianie. Akcja potrwa od 15 do 30 kwietnia w całej Polsce i ponad 26 krajach na świecie. Zapraszamy do udziału!

15 kwietnia 2018 roku rozpoczyna się Worldwide Vegan Bake Sale. Jako pierwsze z miast w Polsce do akcji przyłączyły się Warszawa i Katowice. W Warszawie akcja odbędzie się w godzinach 10.00-17.00 w Hali Gwardii. Gościem specjalnym będzie Weganon (Paweł Ochman) – popularny bloger kulinarny, mistrz roślinnych wypieków i autor książki “Pyszności z roślin”.
W godzinach 13.00-14.00 poczęstuje gości pysznymi ciasteczkami i wypiekami, które sam na tę okazję przygotuje. W akcji wezmą również udział wystawcy z Hali Gwardii: BioCake, Happy Lassi&Sweets, Brasil on The Plate, Oh My Goji, Ottomańska Pokusa i Żarcie Mamuśki. Przygotowane przez nich wegańskie ciasta i słodycze będą dostępne na specjalnie oznaczonym stanowisku organizacji ProVeg. Próbujący roślinnych smakołyków goście, są proszeni o datki, które w całości zostaną przeznaczone na opiekę nad świnką Grażynką ze schroniska w Korabiewicach, prowadzonego przez Fundację Viva! W trakcie wydarzenia wolontariusze ProVeg będą zachęcać gości Hali do wsparcia inicjatywy, przedstawiając założenia akcji i opowiadając o benefitach diety roślinnej dla życia człowieka.

W Katowicach ProVeg zaprasza również 15 kwietnia, w godzinach 15-18 do Drzwi zwane koniem. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na budowę wybiegu i domków dla Pumby i Jessici, świnek mieszkających w schronisku Fundacji S.O.S dla Zwierząt w Chorzowie.

Idea wydarzenia

Worldwide Vegan Bake Sale (WVBS), czyli ogólnoświatowa akcja sprzedaży wegańskich wypieków, to inicjatywa, która polega na częstowaniu wegańskimi słodyczami i zbieraniu datków na wybraną przez uczestnika organizację, kampanię czy projekt społeczny, np. zajmujący się promocją roślinnego stylu życia. Przez ostatnie lata w ramach kampanii udało
się zebrać ponad $360 000 (USD) na 6 kontynentach. WVBS zapoczątkował w 2009 Gary Loewenthal, aktywista od 15 lat działający na rzecz ochrony zwierząt i diety roślinnej. Od tego czasu impreza odbywa się co roku, ciesząc się zainteresowaniem mediów i wspierając liczne lokalne inicjatywy. W Polsce w wydarzeniu biorą udział organizacje, kawiarnie
i restauracje. Przyłączają się również osoby prywatne, influencerzy, ludzie, którzy chcą przyczynić się do promocji roślinnego stylu życia.

Jak wziąć udział?

Zasady są proste. Wystarczy, że od 15 do 30 kwietnia lokal, który zgłosił swój udział w akcji, będzie sprzedawać 100% roślinne wypieki, zbierając w ten sposób pieniądze na wybraną przez siebie organizację, kampanię czy projekt społeczny, zgodny z założeniami akcji.

Organizator
ProVeg
jest międzynarodową organizacją, działającą na rzecz budowania świadomości żywieniowej, zabiegającą o ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku. W kwietniu 2017 r. ProVeg rozpoczął swoją działalność w pięciu krajach – w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Holandii i Niemczech. Jest to światowy ruch, który chce otworzyć ludzi na roślinny styl życia, budując w nich świadomość pięciu dobrych powodów (5 PRO), dla których warto zmienić nawyki żywieniowe. Są to: zwierzęta, zdrowie, środowisko, sprawiedliwość i smak.

Więcej informacji Worldwide Vegan Bake Sale:

Wydarzenie ogólnopolskie:
https://www.facebook.com/events/1059186840903683/?active_tab=about

15 kwietnia 2018, godz. 10:00-17:00

Hala Gwardii plac za Żelazna Bramą

Wydarzenie w Hali Gwardii:
https://www.facebook.com/events/437806079984877/?active_tab=about

Międzynarodowa strona:
http://www.veganbakesale.org

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.