WordPress – Mapa strony Sitemap, wtyczka Yoast SEO i JetPack. I jak zablokować niechciane sms i numer?

Technologia WordPress służy do prostego tworzenia stron www i zarządzania nimi. A niechciane sms i połączenia telefoniczne to dzisiejsza rzeczywistość, z którą się spotykamy. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? W tym artykule zostanie zwrócona uwaga na te dwa tematy. Przyjrzymy się im po kolei. Dzięki temu łatwiej zrozumiemy WordPressa. A zarazem przekonamy się, jak zablokować niechciane sms i numer telefonu. Zapraszam do czytania i zastosowania przedstawionych wskazówek w praktyce. W ten sposób będzie się nam żyło znacznie lepiej.

Mapa strony WordPress – Sitemap

Warto, aby każda strona www posiadała mapę strony xml. To dzięki niej dowiadujemy się, w jaki sposób zbudowana jest dana strona www i które treści na niej mają być indeksowane przez roboty wyszukiwarek internetowych(np. Google). Popularna struktura mapy strony to strona główna witryny, jej podstrony, multimedia i pozostałe treści. W takiej mapie witryny można również zablokować robotom wyszukiwarek indeksowanie pewnych informacji, które znajdują się na witrynie. Nie musimy się na tym wszystkim bardzo dokładnie znać. Wystarczy, że posiadamy stronę WordPress. A tam następnie zdecydujemy się na zainstalowanie popularnej wtyczki Yoast SEO. Możliwe, że już ją posiadamy, więc teraz będziemy mogli przejść do konkretów. Polegają one na szybkim stworzeniu mapy strony sitemap przez tą wtyczkę yoast SEO. Wystarczy przejść do ustawień tej wtyczki Yoast SEO i tam następni w „Narzedzia”. Wcześniej musimy jeszcze dobrze skonfigurować tą wtyczkę. W „Narzędzia” pojawi się tam opcja „Mapa strony” i właśnie tam będziemy mogli do niej dotrzeć. Otrzymamy adres takiej mapy strony xml(np. naszastronawww.pl/sitemap_index.xml). Skoro znajduje się ona już pod takim adresem, to teraz mapę tej witryny warto przesłać do narzędzia Google Search Console. Właśnie tam będziemy mogli zadbać o właściwe ustawienie tej mapy witryny. Google będzie wiedziało, że to nasza mapa strony i dowie się jeszcze, jakie treści na naszej stronie www ma indeksować, a które omijać. Porządek w takiej mapie witryny xml to również podstawa, więc gdybyśmy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej, to warto wykorzystać tutaj kurs online bądź książkę „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www / bloga”, co uczyniło już tysiące zadowolonych odbiorców.

Mapa strony WordPress jest już za nami, więc warto jeszcze przeanalizować kilka polecanych wtyczek. Nazwijmy je naljepsze wtyczki wordpress, wśród których na wysoką pozycję wysuwa się JetPack. Własnie o niej dowiemy się więcej poniżej.

WordPress JetPack i polecane najlepsze wtyczki WP

Jetpack jest wtyczką, która ułatwia zarządzanie stroną WordPress. Dzięki niej otrzymujemy statystyki na temat widoczności naszej strony www, wyświetleń użytkowników. Jesteśmy na bieżąco z tym, ilu internautów znajduje się na naszej witrynie danego dnia, miesiąca, roku. To pozwala nam przeanalizować skuteczność pewnych działań marketingowych, które stosujemy. I nie musimy przy tym zbytnio skupiać się na bardziej zaawansowanych narzędziach, jak Google Analytics. Jetpack sprawi, że również łatwiej będzie nam zarządzać naszymi kanałami social media. Gdy będziemy publikowali na naszej witrynie WordPress nowy artykuł, który dotyczy naszej oferty, produktów, to informacje na ten temat będziemy mogli puścić również w mediach społecznościowych. Za pomocą wtyczki JetPack to wszystko będzie odbywało się w sposób automatyczny. My jeszcze będziemy mogli zadecydować o tym, jaka informacja na temat danego wpisu pojawi się w naszych social media i w jakim terminie. Wtyczka ta zwiększa jeszcze bezpieczeństwo naszej strony, ponieważ świetnie współpracuje z wtyczką Akismet, w celu ochrony przed spamem i niebezpiecznym logowaniem. Jeśli chcemy ją bliżej poznać i korzystać, wystarczy przejść w panelu administracyjnym WordPress do „Wygląd”, „Wtyczki” i „Dodaj nową”. Wyszukujemy JetPack i następnie „Zainstaluj” oraz „Włącz”. Wtedy pojawia się nam ustawienia tej wtyczki w kolumnie po lewej stronie, więc tam przechodzimy w Jetpack i wszystko ustawiamy.

To pokazuje nam skalę możliwości WordPressa, technologii ułatwiającej tworzenie stron www, blogów. Dzięki niej także łatwiej jest tą witryną zarządzać i dbać o jej aktualizacje. Jeśli więc mamy swoje strony www wykonane w innej technologii, to może warto byłoby to zmienić. Na pewno poradzimy sobie z ogarnięciem strony WordPress.

Więcej na temat WordPressa i tworzenia stron www jest również mowa na blogu jaksierozwijac. Tam dostęp otrzymamy do wyżej wspomnianego kursu i książki w atrakcyjnej cenie. Ale nie tylko. Pojawiają się tam również darmowe materiały, dzięki którym poznamy WordPressa i jego przeróżne możliwości.

Jak zablokować niechciane SMS i numer telefonu?

Codziennie wielokrotnie otrzymujemy niechciane połączenia telefoniczne(np. od telemarketerów, banków itp.) czy sms. Zapewne chcielibyśmy się od tego uwolnić. Moglibyśmy uważać, że żyjemy w takich czasach, gdzie reklamy to coś normalnego, więc musimy się z tym pogodzić. Warto jednak zauważyć, że nie musi tak być. Możemy sobie ułatwić życie i otrzymywać znacznie mniej niechcianych połączeń i sms. Jak do tego doprowadzić? Świetny w tym kierunku jest poradnik na blogu jaksierozwijac, którego link mamy w nagłówku do podtytułu tego artykułu. Gdy do niego przejdziemy, to otrzymamy również ciekawe wideo, gdzie tłumaczone jest, jak krok po kroku blokować niechciane sms w różnych rodzajach telefonów, z systemem Android, iOS oraz w innych. Dodatkowo dowiadujemy się, jak blokować numery w różnych sieciach(play, plus, nju, orange, t-mobile itp.).

W każdym telefonie możemy przejść do App store czy Sklep Google i tam następnie wyszukać aplikacji, która blokuje niechciane połączenia telefoniczne i sms. Wystarczy tam w polu wyszukiwania wpisać coś w stylu „blokowanie połączeń” czy „blokowanie numeru” itp. Wtedy otrzymamy propozycje różnych aplikajci, które zostały stworzone w tym kierunku. Dodatkowo coraz częściej nowoczesne smartfony umożliwiają nam dodawanie pewnych telefonów do kategorii SPAM / Zablokuj. Gdy ktoś do nas dzwoni i jest to niechciane połączenie, to dodajemy go do tej kategorii i już więcej nie może dany numer do nas zadzwonić czy wysłać sms.

Dalszy rozwój w zakresie WordPressa, pracy zdalnej i biznesu online

Wiele dowiedzieliśmy się na temat WordPressa(np. Mapy strony xml, wtyczki JetPack itp.) czy zablokowania SMS i numeru telefonu. Ale to nie wszystko, lecz tylko kawałek przydatnych informacji. Gdzie więc dalej się rozwijać? Świetny w kierunku rozwoju jest dla nas także kanał YouTube #JakSieRozwijac. Zwraca on uwagę na temat pracy zdalnej, biznesu online, SEO, tworzenia stron www.

Ta wiedza i przekazywane tam umiejętności mogą okazać się nam bardzo przydatne. A nawet mogą zadecydować o naszej przyszłości, więc tym bardziej warto z nich korzystać. Zajrzyjmy na ten kanał w wyszukiwarce YouTube, obejrzyjmy materiał zapraszający do subskrypcji i poznajmy aktualne materiały. Na pewno zostaniemy zachęceni i będziemy korzystać z jego możliwości. Powodzenia w dalszym rozwoju!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.