Wolskie Grillowanie 2022

Wolskie Grillowanie 2022

Wolskie grillowanie rozpocznie się w sobotę 4 czerwca o 13.00 i potrwa do 18.00.

Impreza promować będzie zdrowy tryb życia i integrację na świeżym powietrzu. Chętni będą mogli potańczyć na specjalnie przygotowanym parkiecie. Atrakcją będą również potrawy serwowane przez wolskich samorządowców.

Elektryczne i gazowe węgle pod grillami rozgrzeją się już 4 czerwca o 13:00, a cała impreza potrwa do godz. 18:00. Gwiazdą wydarzenia będzie Andrzej Polan.
 
W trakcie imprezy nasz gość będzie miał 4, 20-minutowe pokazy zaplanowane na 13:30, 14:30, 15:30 i 17:00, podczas których przygotuje na oczach widzów kilka autorskich przepisów. Czego można się po nich spodziewać? – Przyrządzę m.in. idealny na tę porę roku chłodnik z ogórka małosolnego z żytnim zakwasem bio, łopatkę wieprzową czy tradycyjne pyzy warszawskie, ale zostawiam sobie również miejsce na niespodziankę – mówi Andrzej Polan. – Chciałbym udowodnić, że pyszne jedzenie wcale nie musi być niezdrowe, a nawet najprostsze, tradycyjne składniki można przemienić w nieoczywiste, pełne smaków dania – dodaje. Nie zabraknie potraw przygotowanych przez wolskich samorządowców. – Tradycją jest już podczas naszych spotkań, że mieszkańcom gotują burmistrzowie radni i pracownicy urzędu – zachęca Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.
Co jeszcze czekać będzie na Wolan w sobotę?
 
W trakcie imprezy na gości będą czekać stanowiska grillowe, przy których będzie można spróbować smacznych i świeżych potraw przygotowanych z lokalnych składników. W menu m.in. kiełbasa, boczek, karkówka, pierś z kurczaka, a dla niejedzących mięsa zasmażana kapusta i młode ziemniaki z dipem. Ponadto znakomite ciasto drożdżowe z rabarbarem i lukrem różanym, które będzie wydawane przez cały dzień. Kilka nadprogramowych kalorii będzie można spalić w specjalnym namiocie z taneczną muzyką, po czym odsapnąć chwilę w kameralnym ogródku piwnym. Ponadto przewidziane są rodzinne quizy z nagrodami, a także animacje dla najmłodszych, którzy również nie wyjdą z imprezy głodni.
 
4 czerwca, godz. 13.00- 18.00

Wstęp na „Wolskie Grillowanie” jest bezpłatny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.