Wolne miejsca w warszawskich żłobkach

Bardzo dynamicznie zwiększa się liczba bezpłatnych miejsc w warszawskich żłobkach. Zawdzięczamy to dwutorowym działaniom miasta – budowie żłobków publicznych oraz pozyskiwaniu miejsc w placówkach prywatnych. Obecnie w 7 dzielnicach wolne miejsca czekają na dzieci.

M.st. Warszawa kontraktuje miejsca w placówkach niepublicznych w drodze otwartych konkursów, do których przystępują zarówno operatorzy oferujący miejsca w punktach opieki dziennej, klubach dziecięcych i żłobkach średniej wielkości, jak i podmioty tworzące duże żłobki (powyżej 70 miejsc). Pula udostępnionych miejsc w takich placówkach w wyniku konkursów to 2894.

Równolegle kontynuujemy budowę nowych żłobków miejskich. Niedawno otworzyliśmy nowe placówki przy ul. Łaguny (Wesoła) i ul. Cynamonowej (Ursynów).

Wiemy, że najbardziej atrakcyjnymi żłobkami dla rodziców są te położone blisko domu lub miejsca pracy. Nie zawsze jest to możliwe, ale mamy propozycję dla osób, dla których umieszczenie dziecka w żłobku jest naglące. Oferujemy blisko 250 wolnych miejsc w różnych dzielnicach stolicy – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Wolne miejsca są w siedmiu dzielnicach: na Bemowie i Bielanach (po 1 lokalizacji), w Białołęce (5 lokalizacji), Rembertowie (1), Ursynowie (5), Wawrze (1) i Wilanowie (3).
Zapraszamy rodziców do skorzystania z oferty tych placówek:
https://zlobki.waw.pl/informacja-o-wolnych-miejscach-w-placowkach/

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.