Wojskowy piknik w Dzień Kobiet – ODWOŁANY

Wojskowy piknik w Dzień Kobiet – ODWOŁANY

W niedzielę, 8 marca 2020 roku w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartuje wyjątkowy bieg. Na dystansie 7465 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Sportowemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wojskowy piknik z wieloma atrakcjami, który rozpocznie się już o godzinie 11:00.


UWAGA: Bieg Kobiet zostanie zorganizowany w innym terminie.

W związku z potrzebą minimalizowania ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19, planowany na 8 marca Bieg Kobiet w Łazienkach Królewskich w Warszawie został odwołany. Bieg zostanie zorganizowany w innym terminie, o którym będziemy informować.

 
Źródło informacji: MON

Wszystkich fanów biegania oraz uczestników biegu zachęcamy, aby Dzień Kobiet świętować na sportowo. Nie tylko biegaczy, ale wszystkich którzy w tym dniu będą w stolicy zapraszamy na wojskowy piknik.

Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe będzie można porozmawiać m.in. o wojskowej służbie kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej. Na pikniku prezentowany będzie sprzęt wojskowy i wyposażenie indywidualne żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych. Wśród pojazdów będzie moździerz samobieżny RAK, artyleryjski wóz dowodzenia, trał przeciwminowy lekki BOŻENA czy KTO Rosomak. Zaprezentowany zostanie wóz ewakuacji medycznej Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego, pojazd sanitarny 8. Flotylli Okrętów, Radiostacja Harris czy PPK SPIKE.

Na pikniku spotkacie żołnierzy wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej. Będą też żołnierze, których bardzo często można zobaczyć podczas uroczystości państwowych oraz oficjalnych uroczystościach poza granicami naszego kraju   – żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. 

Swój sprzęt zaprezentują także żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy w tym dniu udostępnią gościom pikniku symulatory jazdy 3D oraz dachowania.

Będzie można także przekonać się ile waży plecak ratownika medycznego i co znajduje się w takiej wojskowej „apteczce” oraz obejrzeć wyposażenie pilota.

O służbie wojskowej w kraju, ale także poza granicami Polski będzie można porozmawiać na specjalnie przygotowanym w tym dniu stoisku Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Specjalną strefę atrakcji dla maluchów przygotuje z kolei Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Na wojskowym pikniku nie może również zabraknąć wojskowej kuchni polowej. Kucharze będą częstować wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką.

Na te oraz wiele innych atrakcji zapraszamy już w najbliższą niedzielę do Łazienek Królewskich!

źródło: https://www.gov.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.