WIZZ AIR za darmo przewozi UKRAIŃSKICH UCHODŹCÓW

WIZZ AIR za darmo przewozi UKRAIŃSKICH UCHODŹCÓW

2 marca 2022 roku przewoźnik Wizz Air ogłosił, że wesprze ukraińskich uchodźców, oferując im 100 000 bezpłatnych miejsc* na wszystkich lotach Europy kontynentalnej z granicami Ukrainy (Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia).

Wizz Air angażuje się w pomoc uchodźcom w dotarciu do ich ostatecznych miejsc docelowych, gdziekolwiek się one znajdują. Wizz Air dodał już większe samoloty i dodatkowe loty z krajów granicznych do Europy, aby w razie potrzeby wesprzeć przepływ uchodźców.

Ponadto Wizz Air zdaje sobie sprawę, że wielu uchodźców już zaczęło się przemieszczać i mogą utknąć w innych miejscach. W związku z tym linia lotnicza zaoferuje również taryfę ratunkową 29,99** euro na wszystkie inne loty (z wyjątkiem ZEA, Islandii i Wysp Kanaryjskich), a także taryfę ratunkową 69,99** euro na wszystkie loty do ZEA, Islandii i Wyspy Kanaryjskie.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować lot, mogą to zrobić odwiedzając stronę: https://wizzair.com/#/rescue

100 000 wolnych miejsc i taryfy ratunkowe będą dostępne przez cały marzec. Pasażerowie będą zobowiązani do podania numeru ukraińskiego paszportu/dowodu osobistego w momencie dokonywania rezerwacji oraz okazania ukraińskiego paszportu/dowodu osobistego podczas odprawy.

*Wolne miejsca: Wskazana liczba biletów (100 000) w cenie 0 EUR obowiązuje do wyczerpania zapasów na wybrane loty odlatujące w marcu 2022 r. Możliwe zabranie jest jednej torby podręcznej (maks.: 40x30x20cm). Torba na kółkach i każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom.

/materiały prasowe/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.