Wirtualna wycieczka po Schronisko Na Paluchu

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, dni otwarte Schroniska Na Paluchu przyjmują w tym roku nową formę. Serdecznie zapraszamy do odbycia wirtualnej wycieczki i poznania schroniska bez wychodzenia z domu!

Wirtualna wycieczka

Co roku w kwietniu – miesiącu, w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych – Schronisko Na Paluchu zapraszało Warszawiaków na dni otwarte. Wydarzeniom towarzyszyły wykłady behawiorystek, zajęcia edukacyjne dla dzieci, a także wycieczki po niedostępnych na co dzień miejscach m.in. wnętrzach pawilonów czy salach szpitalnych.

W tym roku, z powodu pandemii oraz z troski o bezpieczeństwo gości naszego schroniska oraz jego pracowników, sprawdzona przez lata forma zorganizowania dnia otwartego nie jest możliwa. Zapraszamy jednak na coś specjalnego – na wirtualną wycieczkę! Dzięki niej można zobaczyć schronisko „od kuchni” bez wychodzenia z domu. Poznacie lepiej schronisko, jego podopiecznych, a może któryś z nich trafi do waszego domu? – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

Wycieczkę znaleźć można na stronie internetowej Sztuka Kadru. Na kanale Youtube można także obejrzeć film-zwiastun wycieczki po Schronisku.

Działalność Schroniska

Mimo pandemii schronisko działa nieprzerwanie i cały czas realizowane są procesy adopcyjne. Schronisko jest otwarte dla gości od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 12:00 – 17:00. Podczas odwiedzin prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego i zasłanianie ust oraz nosa.

Obecnie w Schronisku Na Paluchu na domy czeka 380 psów i 30 kotów. Wizytówki wszystkich zwierząt opublikowane są na stronie internetowej schroniska.

W tym roku obchodzimy także 20-lecie Schroniska jako jednostki budżetowej m.st. Warszawy. Choć jubileusz schroniska przypada na tak trudny ze względu na pandemię czas, pracownicy nie ustają w wysiłkach, by zapewniać zwierzętom opiekę na najwyższym poziomie i by procesy adopcyjne były nieprzerwanie realizowane.

Wystawa fotograficzna

Schronisko Na Paluchu bardzo aktywnie i różnorodnie działa na rzecz bezdomnych zwierząt. Jednym z tegorocznych działań jest wystawa – „Bezdomny nie znaczy gorszy”. Jest ona uhonorowaniem wszystkich zwierząt, które straciły dom. Na zdjęciach zostało zaprezentowanych piętnastu podopiecznych schroniska, którzy czekają na adopcję. Można ją oglądać do 30 kwietnia na placu Bankowym (w podcieniach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego).

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.