Wioślana Masa Krytyczna 2022

Wioślana Masa Krytyczna 2022

Jak co roku, przy okazji Święta Wisły, 3 września 2022 roku organizujemy najbardziej masowy spływ na wszystkim. co ma wiosła (i nie ma silnika).

Zapraszamy na najliczniejszą imprezę wodniacką na Wiśle Warszawskiej. Czternastokilometrowy spacer z Plaży Saskiej na Młociny, z prądem, jest absolutnie dla każdego – płynięcie zajmie nam około 3 godzin i nie wymaga wielkiego wysiłku.
Wioślana – i Wisła i wiosła. Wisła bo jest piękna, a szczególne jej środkowy odcinek, obejmujący także fragment warszawski. Wiosła bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż warkot silnika, słychać dźwięki Wisły.
Dlaczego masa krytyczna? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza, gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie, że nas, pływających, też całkiem sporo. I potrzebna nam infrastruktura – pomosty, przystanie.

Do Waszej dyspozycji mamy mnóstwo kajaków, ale jeżeli macie własne statki – wiosłowe i wioślarskie, kajaki i kanadyjki, SUPy, lejtaki czy pontony – zapraszamy. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 14 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu).

Wszystkim Państwu gwarantujemy miejsce w kajaku, wiosło i kamizelkę asekuracyjną.

Zbieramy się o godzinie 10.30 przy plaży Saskiej. Kończymy na Młocinach około godziny 15.00.

Jeżeli spacer to mało – zachęcamy do udziału w Memoriale Aleksandra Doby mad.przystan.warszawa.pl – wyścigu z przeszkodami na trasie Plaża Saska-Modlin.

 

Zachęcamy do najbezpieczniejszej formy dojazdu – rowerem. Zapewnimy transport rowerów – po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas rejestracji.

Opłata – 10 zł/osoba na konto Federacja Przystań Warszawa, 41 1750 0012 0000 0000 3856 1812, tytułem: „WMK2022” + mail podany przy rejestracji.Impreza organizowana jest przez Federację Przystań Warszawa, przy ogromnej pomocy klubu WAKK Habazie i Kajel. Kajaki zapewnia firma Rosa Venti.

W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt do komandora spływu:
Piotr Kaliszek, wmk@przystan.warszawa.pl, 602 79 44 46

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama