Wiły, rusałki, baby wodne i inne polki reż. Urszula Hajdukiewicz

Wiły, rusałki, baby wodne i inne polki reż. Urszula Hajdukiewicz

Znajdujemy się w centrum genderowej rewolucji. Media prześcigają się w publikacjach news’ów o kryzysie męskości, kolejnych etapach #metoo i feminizmie. Ogromna siła uruchomiona przez Polki podczas Czarnego Protestu wciąż wykorzystuje swój rozpęd. Jeszcze nigdy dyskusje o kobiecości nie wpływały tak silnie na nasze życie i nie budziły tak dużej potrzeby by się wobec nich ustosunkować. Bez żadnych kompromisów.

Spektakl jest autorefleksją grupy należącej do najmłodszej generacji twórców teatralnych. Kobiety i mężczyźni z różnych stron Polski dzielą się swoim doświadczeniem i trudnościami w odnalezieniu się w morzu komunikatów i szufladkujących określeń. To spektakl o rzeczywistości, którą kształtują nie czyny, a słowa. Mity, legendy, fake news, stereotypy, nawet dziecięce bajki to potężny budulec naszego świata.

Sprawdźmy jak powrót do korzeni może pomóc w kształtowaniu tożsamości. Może właśnie sięgając do słowiańskich wierzeń, daleko poza chrześcijański system wartości, zdołamy dowiedzieć się kim jest kobieta? Co pozostało z dzikości Dziewanny czy mądrości leśnych bab i dlaczego właśnie kobiety są stworami mroku?

Obsada:
Nadia Kraińska
Monika Markowska
Aleksandra Pustoła
Agnieszka Tańska
Jakub Waszkiewicz

Dawid Dziarkowski (głos)

fot. Aleks Kamińska
REKOMENDACJA WIEKOWA:
od 15 lat
 
 
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Kiedy: 15 grudnia godz. 19:00 oraz 16 grudnia godz. 18:00 i 20:30

bilety: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/wily

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.