Wilanowski Orszak Królewski

Wilanowski Orszak Królewski

8 stycznia 2023 o godz. 15.00 przy pomniku króla Jana III i Marysieńki na Osi Królewskiej będzie można zobaczyć wyjątkowe „Jasełka na wysokości”, czyli na Jasełka na szczudłach!

Następnie odbędzie się przemarsz orszaku do Świątyni Opatrzności Bożej. Około godziny 16.00 w kościele rozpocznie się wspólne kolędowanie z Wilanowską Orkiestrą Dętą, Grupą 30+ oraz z chórem Zespołu Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego.

„Jasełka na wysokości” to podróż do czasów, które już minęły, ale wciąż do nich wracamy w literaturze i sztuce. Artyści Sceny Kalejdoskop podjęli wyzwanie od wzorowania korowodów i mini spektakli jasełkowych, ale nie pozbywając się własnej oryginalnej formy teatralnej. Stąd też kuglarze i zawodowi aktorzy wcielili się w postacie kolędników jasełkowych.
Porywająca akcja widowiska, wspaniała muzyka, efektowne kostiumy, efekty pirotechniki scenicznej, szczudlarze, urzekające starodawne rekwizyty, bębny – wszystko to powoduje, że widowisko nie tylko się ogląda, ale wręcz przeżywa z zapartym tchem od pierwszej sceny do wybrzmienia ostatnich dźwięków.

FB-klik


Przeczytaj też:

Magiczny Botaniczny 2022

Magiczny Botaniczny już otwarty – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama