Wielkie Święto Programowania

Wielkie Święto Programowania.

Już 5 października rusza #CodeWeek2019. Aby to uczcić, organizujemy imprezę, na której nie może Was zabraknąć. Zapewniamy świetną zabawę w świetnym miejscu, nagrody i… wstęp wolny. Dołączcie do nas koniecznie!

Wielkie Święto Programowania – tę imprezę, wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK-PIB, organizujemy tylko raz w roku. Dlaczego tak rzadko? Dlatego, że taka okazja nie zdarza się często. Jaka to okazja? Inauguracja Europejskiego Tygodnia Kodowania – #CodeWeek2019.

Co, gdzie, kiedy?

Nie wiesz nic o programowaniu? Na naszej imprezie udowodnimy Ci, że po pierwsze – to nic trudnego, a po drugie – że to świetna zabawa. Na nasze Wielkie Święto Programowania zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.

Spotykamy się w sobotę (5 października) w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy na PGE Narodowym w Warszawie (wejście od strony Recepcji). Będziemy na Was czekać od godz. 9 do godz. 16. Ile kosztują bilety wstępu? Nic. Wejście na Wielkie Święto Programowania jest darmowe. To pierwszy ważny powód, dla którego warto się tam pojawić? Inne?

– Wielkie Święto Programowania to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku, w tym także tych całkiem dorosłych – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Jak zwykle zadbamy o to, aby każdy znalazł tam coś dla siebie – dodaje szef MC.

Na jakie atrakcje możecie liczyć? Co powiecie na pokonywanie zakodowanej trasy dla robotów? A może wolicie rozkodowywanie szyfrów? Będą z nami roboty i wiele innych atrakcji, dzięki którym długo nie zapomnicie tej soboty.

– Programowanie naprawdę nie jest trudne. Udowodnimy, że może to robić każdy i wszędzie, a wszystko czego potrzeba by zacząć swoją przygodę z tym działaniem, to zapał i dobre chęci. W sobotę gwarantujemy dużo śmiechu i emocji przy rozwiązywaniu zagadek i logicznych zadań – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Podejmij wyzwanie

Założenie jest takie, że każde z dzieci będzie miało wyzwanie. Jakie? Przejść 12 stref warsztatowych i zdobyć w każdej z nich specjalną naklejkę. Każda strefa to inne zadanie związane z programowaniem. Bez obaw, poradzicie sobie. Gdyby cokolwiek sprawiało Wam problem – pomogą nasi animatorzy. To będzie świetna zabawa, a nie twarda konkurencja.

Na dzieciaki, które przejdą wszystkie strefy i zdobędą wszystkie naklejki będą czekały wyjątkowe nagrody. Nie zdradzimy jakie – musicie przyjść i sami się przekonać.

Ważna informacja dla rodziców: zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać nawet 1,5 godziny. Co mama i tata mają robić w tym czasie? O dorosłych też zadbamy. Eksperci NASK-PIB w tym czasie porozmawiają z Wami o bezpieczeństwie dzieciaków w Internecie. Powiedzą Wam jak mądrze towarzyszyć dziecku w sieci, odpowiedzą na Wasze pytania.

#CodeWeek2019 – zaczynamy!

Wielkie Święto Programowania to inauguracja tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania – #CodeWeek2019, który w tym roku odbędzie się w dniach 5-20 października.

#CodeWeek to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. To prostsze, niż Wam się wydaje!

Zasada jest jedna: niezależnie od kompetencji spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci.

Przyjdź i przekonaj się, że Ty też możesz programować! Więcej informacji o #CodeWeek2019 znajdziecie na http://koduj.gov.pl/

Kiedy: sobota, 5 października 2019 r. (godz. 9-16)

Gdzie: Warszawa, Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy, PGE Narodowy (wejście od Recepcji),
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1

wstęp wolny

Jak dotrzeć na #CodeWeek2019?
1. Do wejścia Bramą 1
2. Następnie Tunelem Królaka
3. Wjazd windą na -1
4. Parking płatny możliwy będzie na błoniach PGE Narodowego

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zapraszamy-na-wielkie-wieto-programowania1

Partnerami Wielkiego Święta Programowania są: Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy, Centralny Ośrodek Informatyki, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Fundacja Orange, Kodowanie na Dywanie, EduSense, Fundacja ProFuturo (Aktin), Funtronic, RobiszTo, Portal multimediawszkole.pl, Sphero i Osmo (Alstor Sp. J.), Wonder Polska, Plik i Folder Odkrywcy Internetu

 
Źródło informacji: MC

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.